Január 12-én, hétfőn az Alpine WEC alakulata bejelentette új pilótáját, az előző években a Formula 2-ben versenyző Victor Martins-t. A huszonnégy éves pilóta ezzel biztossá vált, hogy elhagyja a nevelőszériákat, és profiszinten fog versenyezni, egyből a WEC legfelső kategóriájában, a Hypercarban.
Érdekesség az ő szerződtetésével kapcsolatban, hogy 2021 és 2024 között volt a franciák akadémiájának tagja, és néhány Forma-1-es teszt mellett a márka endurance autóját is vezethette. A csapat logójával nyerte meg a Formula 3-at 2022-ben, és együtt léptek fel az F2-be, ahol mostanáig rótta köröket. Az Alpine a 2025-ös szezon elején megvált tőle, és a Williams vette gondozásba, akik az idei szezonra is megtartották, sőt, előléptették tesztpilótává. Ennek fényében mégis újra felkarolta korábbi csapata őt, és az átalakuló WEC-projektbe szerződtették.
„Az Alpine-hoz csatlakozásom a WEC karrierem szempontjából jelentős lépés, és ezt a felelősséget nagyon komolyan veszem” – kezdte Martins. „Az Alpine egy erős versenytradíciókkal rendelkező márka, amely egyértelműen a legmagasabb szintű hosszútávú versenyeken való részvételre törekszik.”
„Az első Le Mans-i 24 órás versenyen való részvétel ezzel a csapattal hatalmas motivációt jelent számomra, és alig várom, hogy szorosan együttműködhessek mindenkivel a teljesítmény javítása, a konzisztencia kialakítása és a program hosszú távú sikeréhez való hozzájárulás érdekében.”
Martins ezzel az Alpine harmadik bejelentett pilótája António Félix da Costa és Frédéric Makowiecki mellett. Egyelőre még nem tudni, hogy kik fognak együtt versenyezni, a gárda két egységéből még három versenyző hiányzik, miután Paul-Loup Chatin bajnokságon belül váltott, és a Genesishez távozott, amíg Mick Schumacher az IndyCarba.
A hosszútávú-vb március 28-án a Katari Nagydíjjal kezdődik, amíg a sorozat ékköve, Le Mans június 13-14. között lesz.