Norris a pole-ban Mexikóban, két Ferrarival a nyomában

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 26.
Lando Norris, 2025 Mexikó
Fotó: Clive Rose/Getty Images/McLaren

A Q1-et a két Aston Martin nyitotta meg, az első gyorsköröek teljesítése után azonban már a harmadik szabadedzést megnyerő Lando Norris állt az élen. Később aztán némi meglepetésre Isack Hadjar vette át a vezetést, de racing bullsos csapattársa, Liam Lawson is a harmadik helyre jött fel.

Akik már a Q1 végén kiestek: Gabriel Bortoleto, Alex Albon, Pierre Gasly, Lance Stroll és Franco Colapinto.

A Q2-ben is Norris állt az élre, míg csapattársa, a bajnoki pontverseny jelenlegi éllovasa, Oscar Piastri jelentősen elmatradt tőle és csak a 10. helyen nyitott. Ez nem volt egy áletbiztosítás a továbbjutás tekintetében. Az ausztrál jelezte is rádión, hogy „valami furcsát” tapasztalt a McLaren motorjával kapcsolatban.

Lawson első gyorskörét végül megszakította, miután hibázott. Így ő volt az egyetlen, aki köridő nélkül vágott neki az utolsó 5 percbe. Ekkor a többiek már a második gyorskörükre készültek.

Piastrinak az utolsó pillanatban sikerült annyit javítania, hogy továbbjuthasson, ám ez csak a 7. helyen sikerült, míg Norris az élen zárt.

Akik kiestek: Yuki Tsunoda, Esteban Ocon, Nico Hülkenberg, Fernando Alonso és Liam Lawson.

Vesrtappen kedzte az élen a Q3-at, azonban Norris gyorsabbnak bizonyult. Piastri a 3. helyen nyitott, míg Hamilton át nem vette a második helyet Verstappentől, majd Leclerc átvette az első helyet. Így Norris Ferrari-szendvicsbe került.

Második próbálkozásra 3 perce maradt a mezőnynek.

Piastri nem tudott javítani másodjára, ellenben mások igen. Míg Norris az élen állt, Piastri elé többen is bejöttek.

Végül Norris szerezte meg a pole-t, míg a további sorrend: Leclerc, Hamilton, Russell, Verstappen, Antonelli, Sainz (aki rajtbüntetést fog kapni), Piastri, Hadjar és Bearman.