Norris-Antonelli első sor született a holnapi sprintre

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 07.
Lando Norris, 2025 Brazília
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/McLaren

A Sao-Pauló-i Nagydíj hétvégéjén sprintversenyt is tartanak, így csak egy szabadedzést tartottak és máris következett a sprintkvalifikáció.

Az SQ1-ben a McLarenek azonnal a pályára hajtottak, és Oscar Piastri 1:10.286-tal nyitott az eredményjelző csúcsán.

Később Verstappen vette át a vezetést, majd Norris állt az élre és ott is maradt az első szakasz végéig.

Kiesett a frissen szerződést hosszabbított Colapinto, Laswon, Tsunoda, Ocon és Sainz.

Az SQ2-ben a hazai pályán versenyző Bortoleto 1:09.963-mal nyitott, majd érkeztek a többiek és Fernando Alonso és Lance Stroll foglalták el az első két helyet, majd közéjük Isack Hadjar ékelődött be, majd így tett a két McLaren is.

Az SQ2 végén Leclerc még intézett egy megforgást okozva egy rövid sárga zászlós fázist, de tovább tudott haladni.

Végül kiesett Hamilton, Albon, Gasly, Bortoleto, Bearman.

Az SQ3-ban az első pár kör után Antonelli és Russell állt az első két helyre, majd Norris vette át a vezetést.

Saját idején Norris már nem tudott javítani, míg Pistri csak a harmadik helyre tudott feljönni. Verstappen egy lila első szektor után csak a 6. helyre tudott előre lépni.

Ezzel a sprint pole Norrisé lett, mögötte pedig Andrea Kimi Antonelli végzett. A további sorrend: Piastri, Russell, Alonso, Verstappen, Stroll és Leclerc.

Folytatás holnap, a sprintversennyel!