Norris szerint nehéz lesz javítani bakui időmérős bakijuk után

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 14.
Lando Norris
Fotó: McLaren

Lando Norrisnak csalódást keltő eredménnyel kell megbirkóznia az azerbajdzsáni kvalifikáción, ugyanis már az időmérő elején kiesett. 

A brit a 17. helyen végzett, ezért jelentősen fel kell javulnia ahhoz, hogy pontokat lopjon bajnoki riválisától, Max Verstappentől. Norris többek között a GPblognak beszélt az edzés után arról, mit vár a vasárnapi Azerbajdzsáni Nagydíjtól:

„Nem tudom, tényleg nem. A verseny során kell majd erre válaszolnom, de előre kell mennem, és előzni. Ez persze nem olyan egyszerű, mint kimondani.”

A hétvége előtt a McLaren kijelentette, hogy Norrist támogatják Oscar Piastrival szemben, hogy segítse a pilóták világbajnoki címéért folytatott harcát. Arra a kérdésre, hogy elvárja-e, hogy Piastri segítse őt holnap, Norris így felelt:

„Nem, dehogy, az hülyeség lenne.”

A világbajnoki tabella jelenlegi második helyezettje szerint az előzés nehéz lehet majd, ezért így zárt:

„Azt hiszem, mindent stratégiával kell majd lehozni, mert nem lehet előzni. Rengeteg olyan autó van hátul, amelyekről csak úgy alacsonyra állítják az összes szárnyat, és csak reménykednek a legjobbakban. Ez sok autónak pedig lehetetlenné teszi az előzést. Szóval úgy értem ezt, az autójuk gyors, de reméljük, hogy a szerencsésen alakulhat, ha egy bizonyos ponton tiszta levegőbe érek. De az utcai pályákon minden annyira feltorlódik. Egyszerűen belekényszerülhetsz olyan helyzetbe, amit sokszor nem tudsz megcsinálni. Szóval reméljük a legjobbakat, de nem számítok semmiféle varázsütésre, hacsak nem jön be egy stratégia.”