Norris tart a Red Bull motorjától, ezért lennének igényei a Mercedes felé

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 19.
Lando Norris, Mercedes
Fotó: Jared C. Tilton/Getty Images/McLaren

Lando Norris nagyobb energiahatékonyságot vár el a Mercedes HPP F1 erőforrásától, miután a Red Bull Powertrains „jó munkát végzett”.

A bahreini teszt alatt a Red Bull és a Racing Bulls gépeinek hátuljában található RBPT hajtáslánc felkeltette a figyelmet, és Max Verstappen szerdai reggeli erős teljesítménye arra késztette Toto Wolffot, hogy kijelentse: a Mercedes HPP nem tudja felvenni a versenyt az új RBPT motor energiahatékonyságával. A Red Bullt ezért „benchmarknak” is nevezték, George Russell pedig a GPS-adataikat „elég ijesztőnek” minősítette, összehasonlítva a saját Mercedes-egységével.

Norris és Russell a 22 autó alkotta mezőny nyolc pilótája közül kettő, akik 2026-ban Mercedes HPP motorokat fognak használni. A regnáló világbajnok elárulta a médiának, többek között a RacingNews365-nek, hogy milyen fejlesztéseket szeretne látni idén:

„Úgy értem, most annyi minden van, a telepítésről, az akkumulátor hatékonyságáról lenne szó. Ez inkább a HPP-re tartozik, és eddig jó munkát végeztek, szóval a részleteket, az információkat kell megvizsgálni, és megpróbálni egy jobb teljesítményű egységet kialakítani, de szerintem nagyobb hatékonyságra volna szükségünk. Ugyanakkor vannak előnyök és hátrányok, és ez nem könnyű feladat; ők már megcsinálták, szóval nekünk ebből tanulnunk kell. Lehet, hogy van pár apróság, amit jobban tudnék csinálni, de ez biztosan nem fogja megváltoztatni azt, amit a Red Bull Powertrains csinál. Remek motorjuk van, hatékonyan alkalmazzák, és nekünk meg kell értenünk, hogy miképp csinálják ezt. Vannak dolgok, amiket jobban tudok én csinálni, vannak dolgok, amiket a McLarennél jobban tudunk csinálni, de a Mercedes HPP oldalán is vannak olyan területek, ahol biztosan fejlődni kell. Azonban a Red Bull nagyon jó munkát végzett, és az erőforrás igazán erősnek tűnik, szóval tisztességes munka, és jelenleg jóval előttünk járnak.”