,,Norrist akarták bajnoknak, de Verstappen túljárt az eszükön”

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 11. 17.
Lando Norris, Max Verstappen
Fotó: Clive Rose/Getty Images / Red Bull Content Pool

Szerencséről beszélt Lando Norris a Brazil Nagydíjon történt események kapcsán, ám Eddie Jordan szerint nem kell változtatni a szabályokon.

A legutóbbi versenyen a piros zászlós szakasz segítséget nyújtott ugyan Max Verstappennek, ám a holland versenyző már a megszakítás előtt is úgy ment át a mezőnyön, mint a kés a vajon. A Red Bull versenyzője ugyanakkor időveszteség nélkül cserélhetett kereket, ami kétség kívül segítette a győzelemhez.

Ezt az eseménysorozatot nevezte a brit versenyző szerencsének, majd a szabály eltörlése miatt kezdett el lobbizni. Ellenfele teljesítményét ugyanakkor elismerte.

David Coulthard szerint Norrisnak igaza van abban, hogy a szabályozással van probléma, ám az ír excsapatfőnök megvédte az érvényben lévő regulákat.

,,Azt akarod mondani, hogy Max (Verstappen) jó üzletet kötött? Igazságos bánásmódban részesült, akkor is, mikor hat-hét autóval később lengették csak meg a piros zászlót? Ugyan már David (Coulthard), ne legyél hülye! Tudod, hogy az istenek is Landót támogatták és azt akarták, hogy ő nyerje meg a bajnokságot. Ám Max túljárt az eszükön, ennyi” – magyarázta Jordan.