Óriásit trollkodott egy online versenyen Verstappen

Hegedűs Dávid2024. 11. 12.
Max Verstappen
Fotó: Lars Baron / Getty Images / Red Bull Content Pool

A világbajnoki éllovas Max Verstappen a szabadidejében előszeretettel vesz részt virtuális versenyeken. Saját csapata is van, és többnyire a hosszútávú versenyek a fő profiljai.

A napokban szintén résztvevője volt csapatával egy 23 órás versenynek. A viadal jótékonysági célt szolgált, a mentális egészségre kívánták felhívni vele a figyelmet. Az eseményt a youtuber és aktív szimulátor versenyző Jimmy Broadbent szervezte.

A helyszín Zolder volt, a játék pedig az iRacing. Az autók felhozatala pedig széleskörű volt, a daytonai prototípusoktól kezdve a Supercars autókon át a Mazda MX-5 autókig minden jelen volt.

A versenyt online követő nézők pedig adományokkal segíthették a nemes célt. A verseny különlegessége volt, hogy a nézők beavatkozhattak az eseményekbe, oly módon, hogy különböző pénzadományok ellenében különfajta büntetéseket róhattak ki a versenyzőkre. Ebben Verstappen volt a legnépszerűbb.

A legnagyobb vidámságot azonban a Team Redline (ez Verstappen csapata) autójának a festése okozta. Verstappenék ugyanis különböző F1-es mémek (saját maga, illetve más versenyzőkhöz kötődő) díszítették az autót.

A verseny sikeres volt ugyanis 95 ezer angol fontnyi adomány gyűjt össze, ami túlszárnyalta a kitűzött 85 ezres célt.