A Hungaroring mondhatni lemásolta a Red Bull Ringet, bár erre egészen biztosan nem vágytak. Magyar Nagydíj bokszutcája kevesebb mint 48 órával a hétvége első szabadedzése után tengerré változott.
Budapest térségében nagy esőzés volt szerdán, aminek következtében a Hungaroring egyes részei víz alá kerültek. A boxutcában több centiméteres víz állt.
A McLarenre rá jár a rúd. Miután Barcelonában kigyulladt a vendéglátó egységül, most ismét károkat szenvedtek. Egy F1-es fotós, Kym Illman szerint a viharos szél leszakította a tetőt a létesítményről.
„A jégesővel, villámlással és erős széllel kísért heves esőzés elárasztotta a boxutcát is, az F1-es csapat egyik tagja viccelődve úszott is a 20 cm mély vízben” – írta Illmann.