Pérez a verseny után még figyelmeztetést is kapott!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 27.
Sergio Pérez
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Red Bull mexikó versenyzője, Sergio Pérez hivatalos figyelmeztetést kapott a stewardoktól, miután az Abu Dhabiban rendezett szezonzárón, rádión kritikát intézett stewardok ellen.

Miután öt másodperces időbüntetést kapott a McLaren versenyzőjével, Lando Norrisszal való incidenséért, a csalódott Pérez rádión keresztül panaszkodott mérnökének, és „viccnek” nevezte a döntést.

Miután a futam után beidézték a stewardok elé, Pérez megúszta a büntetést, mert őszintén bocsánatot kért, bár a futam utáni interjúiban is panaszkodott a döntés miatt.

„Nem tudom elhinni. Nagyon rosszak voltak idén, de ez egy vicc. Ez tényleg egy vicc volt” – mondta Pérez rádión.

Majd a futam után a Canal+-nak így nyilatkozott: „Olyan biztosaink vannak, akik még soha nem ültek F1-es autóban. A két versenyzőn múlik, hogy hogyan játszik. Blokkoltam a hátsó kerekeket, és nevetésre késztetett a büntetés. Nem értettem, hogy Leclerc adta nekem a helyet [a futam végén]. Nos, ezek után már nem volt nagy ügy, úgy tűnik.”

Később az FIA közleménye szerint „a stewardok elmagyarázták a versenyzőnek, hogy nincs bajuk azzal, ha valaki nem ért egyet a döntéseikkel, azonban a személyes sértegetésnek minősülő megjegyzések sértik a Nemzetközi Sportkódexet”.

„[A versenyző]Sajnálatát fejezte ki, hogy megjegyzéseivel bárkit is megbántott, vagy kárt okozott a sportágnak, amit elmondása szerint igyekezett elkerülni. A stewardok azt is megjegyzik, hogy a versenyző nem arról ismert, hogy ilyen megjegyzéseket tesz, és mindig rendkívül tisztelettudóan viselkedett a stewardok meghallgatásain.”

Így tényleges büntetést nem kapott, azonban hivatalos figyelmeztetést igen.