Piastri most Norris tavalyi versenyéből merít motivációt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 27.
Oscar Piastri
Fotó: McLaren

A McLaren ausztrál versenyzője, Oscar Piastri arról mesélt, hogy a Mexikói Nagydíj kvalifikációján nem állt ki új gumikért, ami Q1-es kieséshez vezetett.

A szombati első kvalifikációs szakaszában Piastri utolsó előtti gyorskörét a pályahatárok megsértése miatt törölték, így kénytelen volt még egyszer próbálkozni. Ahelyett azonban, hogy biztosra ment volna egy új szett lágy gumival, a McLaren pilótája használt gumiszetten próbálkozott, hogy az újakkal spóroljon. Ez lett a veszte, a 17. rajthelyet szerezte meg.

„Nem kellett volna [megtartanunk azokat a gumikat], de nagyon ésszerű döntésnek éreztem, hogy ezt tegyük” – mondta Piastri.

„Azt hiszem, csak nagyon-nagyon kevés tapadásunk volt azon a második körön, ami sajnálatos, úgy értem, nem is lett volna rá szükség.”

„Szóval, nyilvánvalóan frusztráló, mert a tempó nagyon erősnek tűnt, és jól éreztem magam.”

„Egyszerűen csak egy kicsit túl sokat próbálkoztam a 12-es kanyarban, és ez nagyon kitolt velem.”

Piastri utolsó előtti körén a 12-es kanyarban lesodródott a pályáról és átugrott a rázőköveken is, ezért törölték a köridejét. Ezen a kis hibán bukott el minden.

„Nagyjából egy másodpercet vesztettem, így [a hiba nélkül] kényelmes lett volna” – bosszankodott.

Csapattársa, Lando Norris tavaly a kvalifikáción hasonlóan rosszul szerepelt, amikor a 17. helyről rajtolt, majd az ötödik helyre küzdötte fel magát. Piastrit most ez motiválja.

„[Megpróbálok] újra a pontok közé kerülni, és remélhetőleg a komolyabb pontok közé” – mondta Piastri a kvalifikáció után.

„Megpróbálunk inspirációt meríteni Lando tavalyi versenyéből, és meglátjuk, mire leszünk képesek.”

„Azt hiszem, nehéz lesz, mert a mezőny elég szorosnak tűnik, azt mondanám.”

„De úgy gondolom, hogy van némi tempónk ezen a hétvégén, szóval megpróbáljuk kihasználni, hogy előbbre jussunk.”