Pontokat bukott: Sainz büntetés kapott a Miami Nagydíj után!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 05. 06.
Carlos Sainz, Ferrari
Fotó: Antonin Vincent / DPPI / Ferrari

Carlos Sainz elvesztette a Miami Nagydíjon szerzett negyedik helyét, miután a versenybíírák öt másodperces időbüntetéssel sújtották.

Az Oscar Piastrival a negyedik helyért folytatott csata során Sainz a 17-es kanyarban megpróbált előzni de a McLaren első szárnyának ütközött. Piastri kénytelen volt a boxba hajtani egy új szárnyért/orrkúpért, így elúszott a lehetősége a pontszerzésrel, míg Sainzot a negyedik helyen intették le.

A meghallgatáson a stewardok megállapították, hogy a spanyol elvesztette az uralmat autójának hátulja felett, ezért ütközött Piastrival.

Sainzot ennek ellenére „túlnyomórészt hibásnak” ítélték az ütközésért, és öt másodperces időbüntetéssel, valamint egy büntetőponttal szankcionálták, a szokásos 10 másodperces büntetés és két büntetőpont helyett, „az enyhítő körülmények fényében”.

A büntetés miatt a negyedikről az ötödik helyre esett vissza a végeredmény tekintetében, Sergio Pérez pedig a negyedik helyre lépett elő.