„Pörgés közben is megelőzött” – Colapinto reagált a döbbenetes Bearman-balesetre

Franco Colapinto, az Alpine argentin versenyzője elmondta, hogy nagyon különösnek élte meg a Japán Nagydíjon Oliver Bearmannel történt incidensét.
Bearman Colapintót tervezte előzni a 22. körben, azonban óriási sebességkülönbség mutatkozott kettőjük között – minden bizonnyal az idei szabályok okozta energiamandzsment eredményeként. Ennek köszönhetően egyrészt nagyon hirtelen érkezett meg Colapinto mögé, másrészt az argentin a pálya jobb oldaláról balra kormányozta autóját. Hogy elkerülje az ötközést, Bearman így hirtelen mozdulattal kerülte ki az Alpine-t, ennek azonban az lett az eredménye, hogy a fűre ért, autója irányíthatatlan lett és nekicsadott 50 G-vel a korlátnak.
Bearman saját lábán hagyta el a helyszínt, de nagyon bicegett. Később kiderült, hogy szerencsére nem tört el a lába, „csupán” a térde szenvedett zúzódásokat.
„Őszintén szólva nagyon furcsa volt, kicsit olyan voltam, mint egy könnyű célpont” – idézi Colapintót a The Race.
„A sebességkülönbség óriási. Majdnem olyan, mintha te a kivezető körön lennél, a másik pedig gyorskörön. Nagyon furcsa.”
„Ez egy olyan kanyar, amit teljes gázzal veszünk, és ő egyszerűen több mint 50 km/h-val gyorsabb nálam.”
„Szerintem nagyon veszélyes lesz, amikor a egyenesek nem teljesen egyenesek, hanem kanyarodnak, mert nem egyenes vonalon haladunk, hanem kanyarodunk.”
„És amikor a tükörbe néztem, ő a füvön pörgött.”
„De még pörgés közben is megelőzött, szóval képzeljék el a sebességkülönbséget.”
„Egy bizonyos ponton ez nagyon veszélyessé válik. Örülök, hogy jól van.”
Elsőre úgy tűnt, Colapinto a pályán balra húzódott, de maga a pálya is kanyarodott balra és ő azzal védekezett, hogy ez normális autómozgás volt, és nem a Bearman közeledésére adott reakció.
„Soha nem mozdultam el, vagy ilyesmi” – tette hozzá Colapinto.
„Szóval szerintem a sebességkülönbségnek sok oka van, de a legnagyobb az, hogy az egyik autó nagyjából 50 km/h-val gyorsabb, mint a másik, és akkor veszélyessé válik a helyzet.”
Colapinto azt is elmondta, úgy véli, hogy az új szabályok által előidézett előzések mesterségesek, és veszélyesek.
„Hirtelen elhalad melletted egy 50 km/h-val gyorsabb autó, és néha úgy tűnik, mintha meg sem látnád. Úgy gondolom, ezeket a dolgokat a jövőben felül kell vizsgálni.”
Mielőtt megnézte volna Bearman fedélzeti kamerájának felvételeit, Colapinto azt mondta, hogy a Spoon kanyar felé vezető szakaszon ő nem használta a boost módot, viszont úgy vélte, hogy Bearman használta, ez okozhatta, hogy a Haas 45 km/h-val gyorsabb volt ott, mint az előző körében.









