Reggeli ötlet a hétvégi F1-es Japán Nagydíjra

A Japán Nagydíjra is készültem a Motorsportol.hu olvasóinak egy recepttel, ami épp kiváló lehet reggelinek a hétvégére, amit a reggeli verseny alatt elfogyasztotok.
Japán Tamagoyakit néztem ki erre a célra. Az autentikus recepthez szükség lenne dashira vagy mirinre, de mivel alapvetően nem szoktam ezeket használni, csak ezért nem akartam beszerezni. Ráadásul szerintem a legtöbbeteknél sem alapkellékek ezek a konyhában.
A Tamagoyaki csak „sült tojást” jelent, gyakorlatilag egy omlett-féle, aminek különlegessége a tálalási formáján túl az édes-sós arány eltalálása. Így aztán úgy igazítottam a receptet, hogy magyar konyhában is könnyedén elkészíthető legyen.
Vigyázat, ez az „F1-es reggeli” nyomokban egyedi ötleteket tartalmaz! Csak saját felelősségre, és lehetőleg a forrás tiszteletben tartásával „tálalható” más médiumokban, közösségi oldalakon.
Hozzávalók, 2 főre:
- 5 tojás
- 1 kávéskanál só
- 1 kávéskanál méz
- 1 kávéskanál 10%-os ecet (ez segít abban hogy könnyebb legyen szakadás nélkül feltekerni)
- tetszőleges zöldségek (pl. újhagyma, kápia paprika)
Elkészítés:
Villával verd fel alaposan a tojásokat, mint egy rántottához, majd oszd két egyenlő részre, majd az egyik részbe keverd bele a többi hozzávalót.
Vegyél elő egy tapadásmentes serpenyőt (a legjobb erre egy kisebb méretű négyszög-serpenyő, de én is normál kerekben csináltam, így is kivitelezhető), és egy kevés olajat belekenve melegítsd fel a tűzhelyen, de ne legyen forró.
A sütés közben végig alacsony-közepes fokozatot használj, hogy legyen időd mielőtt leégne az étel!
A zöldséges tojásból önts a serpenyőbe annyit, amennyi palacsintatészta-szerűen elterül a serpenyőben. NE KEVERD mint a rántottát! ű
Várd meg, míg sül annyit, hogy fa spatulával vagy palacsinta fordító lapáttal alá tudsz nyúlni. De ne fordítsd meg, mint a palacsintát, csak kezdd el feltekerni.
Ha feltekerted, húzd a tekercset a serpenyő feléd eső végébe, a túloldalára pedig öntsd oda a zöldségmentes tojás kb. felét, míg az is el nem terül a serpenyő alján.
Ismét várd meg míg sül annyit, hogy egyben marad, majd a korábban már feltekert tojást tekerd bele ebbe az „új” tojásba.
Ezzel kész is az első adag, ugyanígy készítsd el a másodikat (vagy harmadikat, attól függ mekkora a serpenyőd).
Így tehát tojástekercseket kaptál, amit felszeletelünk, mint egy piskótatekercset és zöldségekkel tálaljuk.
Jó étvágyat a hétvégi versenyhez!








