Russell nem elég hogy kiesett és dühöngött, az FIA még meg is büntette

George Russellt az FIA azért büntette meg, mert a Forma-1-es Kanadai Nagydíjról való kiesése után a pályára dobta a fejtámaszát.
A verseny felénél Russell és csapattársa, Kimi Antonelli óriási csatát vívtak az elsőségért a Kanadai Nagydíjon, és szinte semmi sem választotta el őket egymástól. A futam közepén azonban a brit pilóta blokkolt, a füvön kötött ki, majd lassan megállt, miközben bajnoki riválisa elhúzott mellette. A brit tisztában volt a kiesés következményeivel: a potenciális 11 pontos hátrány egy szempillantás alatt 43 pontra nőtt, ami jelentősen csökkentette a bajnoki esélyeit. Dühében Russell a fejtámláját a pályára dobta, amikor kiszállt az autójából, majd a biztonsági korlátok mögé távozott, hogy átgondolja katasztrofális vasárnapját Kanadában.
Érzelmi kitörése azonban felkeltette a versenybírók haragját, akik behívták, hogy magyarázza meg tettét, Russell pedig elismerte, hogy szégyelli viselkedését. 5 000 eurós bírságot kapott az incidens miatt, amit 12 hónapra felfüggesztettek, azzal a feltétellel, hogy a jövőben nem fordul elő hasonló eset. Nyilatkozatukban a versenybírák megerősítették, hogy Russell bocsánatot kért, és elismerték és elfogadták azt:
„A versenybírók meghallgatták a 63-as számú autó versenyzőjét és a csapat képviselőjét, valamint áttekintették a videofelvételeket. A pilóta elmagyarázta, hogy igen frusztrált volt amiatt, hogy nem tudta befejezni a versenyt, és kifejezte zavarát a későbbiek miatt. Bocsánatot kért a versenybíróktól a tettéért, elismerte, hogy nem mutatott jó példát, és felajánlotta, hogy nyilvánosan is bocsánatot kér. A versenybírók ezt tudomásul vették és elfogadták a bocsánatkérését.”
Russell látogatása a versenybírók irodájában még szörnyűbbé tette a brit napját. Vannak olyan futamok, amelyek a jövőre nézve formálják a karaktert, éppen azért, mert olyan rosszul alakulnak. A 2026-os F1-es Kanadai Nagydíj ilyen volt Russellnek.









