Sainz magyarázkodik a barátnős megjegyzés után – Eltúlozták?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 17.
Carlos Sainz, williams
Fotó: Williams Racing

A Williams spanyol versenyzője Carlos Sainz korábban kritizálta az F1-es tévéközvetítést, mondván többet mutogatják a celebeket és a versenyzők barátnőit, mint a pályán zajló történéseket.

Ezt a Szingapúri Nagydíj után tette hozzá, mivel nem mutatta a közvetítés az ő felzárkózását, előzményeit, ahogy Fernando Alonsóét sem.

Miután megjegyzései a verseny után nagy visszhangot kaptak, Astinba érkezve Sainz árnyalta álláspontját a témában.

„Úgy gondolom, hogy mint mindig, a kommentjeimet kissé eltúlozták, és szerintem az a tény, hogy megemlítettem a barátnőket vagy a WAG*-eket, egy kicsit fűszerezte a kommentet, és ez világszerte még inkább elterjedt” – mondta.

*A WAG (Wives and Girlfriends) kifejezés a híres sportolók feleségeinek és barátnőinek gyűjtőneve.

„Ez csak egy egyszerű kritika lett volna, mivel Szingapúrban egyértelmű volt, hogy a közvetítés nem volt jó, míg más versenyeken hihetetlen munkát végeznek, és hihetetlen dolgokat és hihetetlen pályán zajló eseményeket mutatnak be.”

A Forma-1-es preferenciák eltolódásáról szubjektív eszmefuttatást itt olvashatsz.