Sainz megható levelet írt a Williams csapattagjainak

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 12. 31.
Carlos Sainz
Fotó: Dom Gibbons/LAT Images/Dove/Williams Racing

Érzelmesen búcsúzott Carlos Sainz az első Williamsnél töltött évétől.

Idén nyitott új fejezetet pályafutásában Carlos Sainz a Williamsnél. A négyszeres futamgyőztes négy Ferrarizás után került az angolokhoz, miután Lewis Hamilton által nem volt maradása. A váltás miatt sokan temették, amiért egy gyenge csapathoz ment, azonban a szezon végére kifizetődött, ha nem is kezdődött úgy, ahogyan elvárták.

A spanyol pilóta nehezen illeszkedett be új csapatába, ahol az évek óta versenyző Alex Albon sokkal jobban teljesített. A csapat a hullámzó szezonjában végül a konstruktőri ötödik helyet szerezte meg, amit 2017 óta nem sikerült abszolválni. A jó eredményhez kellett Sainz két dobogója, Azerbajdzsánból és Katarból. Az egész éves munkát pedig úgy köszönte meg az alakulatnak, hogy ajándékokat osztogatott. Emellett írt egy levelet is, aminek részletei napvilágra kerültek.


„ Kedves Williams család! Ahogy lezárjuk ezt a figyelemre méltó első közös szezont, szeretném őszinte hálámat kifejezni mindannyiótoknak a hihetetlen fogadtatásért, amelyet az első naptól kezdve kaptam a Grove-ban. Tudtam, hogy egy nagyon különleges csapathoz csatlakozom. Az első közös évünk minden várakozásomat felülmúlta. Ez a különleges tervezésű nyomat egy kis gesztus a hálám kifejezésére, és remélem, egy emlékeztetőként szolgál arra, amit idén együtt elértünk.” – kezdte az év búcsúztatásául.

A madridi kiemelte, mindenkinek köszönhető, hogy elérték a szezon előtt kitűzött célokat.

„Az elkötelezettségeiteknek és odaadásának köszönhető, hogy idén el tudtuk érni legambiciózusabb célunkat: a konstruktőrök bajnokságában az ötödik helyet szereztük meg, miközben közben egy kicsit szórakozhattunk is a dobogókon. Ezen a kiemelkedő eredmények nem az én érdemem, hanem közvetlenül a ti erőfeszítéseiteknek és csapatmunkánknak. Őszintén remélem, hogy ugyanolyan büszkék vagytok, mint én minden egyes pontra, amit szereztünk.” – írta a spanyol.

Sainz kitért arra is, hogy az idei remek szereplés után a következő évnek is sikeresnek kell lennie.

„Szilárd alapokat raktunk le a következő szezonra. Alig várom, hogy újra versenyezhessek. Még hosszú út áll előttünk, mielőtt elérjük végső célunkat, hogy a csapat visszatérjen a győztes útra, ahová tartozik. Az első közös évünk után nem kétséges számomra, hogy minden szükséges összetevő elérhető ahhoz, hogy elérjük ezt a célt, és biztosak lehettek benne, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy a pályán és azon kívül is a legjobb formámat hozzam.”

Végezetül üzenetében kellemes időtöltést kívánt a csapatnak a rövidke szünetre, miközben az új évet várja.

„Legyetek büszkék arra, amit együtt építünk, élvezzétek a jól megérdemelt pihenést szeretteitekkel, és találkozunk 2026-ban, amikor teljesen feltöltődve és újra készen állunk a rajtra.” – zárta írását.