„Sok baromságot beszél” – reagált Verstappen a meglátásra, ami talán nem is olyan baromság

Közismert, hogy Jos Verstappen és Ralf Schumacher nem éppen puszipajtások. Most pedig id. Verstappen egyenesen baromságnak nevezte szerint Schumacher azon megnyilvánulását, mely szerint Max Verstappennek hiányzik Helmut Marko jelenléte a Red Bullnál.
A négyszeres világbajnok Verstappen 2026os szezonja egyelőre meglehetősen küzdelmes. Az eddigi három nagydíjon és egy sprintversenyen összesen 12 pontot szerzett összesen.
A Red Bull versenyzője nem titkolja, hogy elégedetlen a sport új szabályaival, és a közelmúltban azt is megpendítette, hogy már gondolkodik azon, hogy az F1-ben maradjon-e a jövőben is.
Az elmúlt időszakban sorra távoznak a Red Bulltól a csapat sikerkovácsai. Köztük a tanácsadó Helmut Marko is, illetve már bejelentették Verstappen versenymérnökének, Gianpiero Lambiasénak 2027 utáni távozását is és felröppent a pletyka többek között a főstratéga Hannah Schmitz kapcsán is.
Ralf Schumacher, a korábbi Williams- és Toyota-versenyző nemrég azt állította, hogy a csapatnak „hiányzik Marko, mint olyan személyiség, aki valamilyen iránymutatást ad”.
Max Verstappen édesapja, Jos, cáfolta Schumacher állítását, és a közösségi médiában írt bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy „Ralf sok baromságot beszél”.
Jos azt követően mondta (írta) ezt, hogy fia elárulta, hogy továbbra is tartja a kapcsolatot Markóval, miután az tavaly decemberben távozott a Red Bulltól.
A szezont nyitó Ausztrál Nagydíj előtt Verstappen a PlanetF1.com-nak és más médiumoknak így nyilatkozott: „Talán kicsit kevesebb lesz a Helmut-féle osztrák poén, de egyébként kapcsolatban vagyok vele.
Vajon tényleg akkora baromságot mondott Ralf Schumacher, vagy van azért valóságalapja?









