Toto Wolff: Russell a „gyilkos ösztöne” miatt vissza fog vágni Antonellinek

A Forma-1 mezőnyében komoly figyelmeztetést fogalmazott meg a Toto Wolff, aki szerint George Russell hamarosan visszavág a bajnoki küzdelemben, mivel „gyilkos ösztönnel” rendelkezik.
A fiatal Andrea Kimi Antonelli fantasztikus formában kezdte a 2026-os szezont: a Miami Nagydíj hétvégéjén sorozatban harmadik pole pozícióját és harmadik győzelmét szerezte meg. Eközben Russell gyengébb hétvégét zárt, és csak a negyedik helyen ért célba, jelentősen elmaradva csapattársától. A brit versenyző 43 másodperccel maradt el a mindössze 19 éves olasztól, aki az első négy futam után már 20 pontos előnnyel vezeti az összetett világbajnoki tabellát.
Wolff ugyanakkor biztos benne, hogy Russell hamar kilábal a hullámvölgyből, és ennek kapcsán egyértelmű üzenetet küldött Antonellinek is:
„Mindig azt mondtam, hogy George nem lenne futamgyőztes, ha nem lenne egy ‘gyilkos’” – mondta Wolff a Crash.net kérdésére. „És ezeket a dolgokat kielemzi, megnézi az adatokat, levonja a következtetéseit. A konklúzió az, hogy sosem érezte igazán komfortosan magát ezen a pályán, és sosem szerette a sima aszfaltot, ennyi. Kipipálva.”
„Holnap már Montrealra fókuszál, még 18 futam van hátra, rengeteg pontot lehet szerezni. Nem gondolom, hogy ennek bármilyen jelentősége lenne számára abból a szempontból, hogy mi lesz az év végén.”
Russell maga is megszólalt a futam után, és bár elismerte csapattársa teljesítményét, hangsúlyozta, hogy nem felejtett el vezetni:
„Ő egy fantasztikus versenyző, és már az első naptól kezdve kivételesen gyors” – mondta Russell az Sky Sports F1 interjújában Antonelliről. „Nem nyersz meg minden bajnokságot fiatalon, ha nincs meg benned a tempó.
„De továbbra is hiszek magamban, és már voltam ezen a szinten; nem felejtettem el vezetni. Ez most csak egy kicsit nehezebb időszak, de még csak négy futamon vagyunk túl, hosszú az út, és a következő hetekben újraértékeljük a helyzetet.”
5 hét várakozás után ismét 2 hétvégét tölthetünk Forma-1 nélkül. A Mercedes Russell elmondása szerint nem a Miami Nagydíjra, hanem a kanadaira tervezték hozni a szezon eleji fejlesztéseiket. Ha valóban még ehhez a szinthez képest is fejlődni tudnak, akkor elég nyilvánvalóan kétesélyes lesz a világbajnoki címért folytatott csata.
Egy ilyen kiélezett rivalizálásban már a szezonkezdés is kulcsfontosságú lehet. Ezt az időszakot egyértelműen Kimi Antonelli kezdte jobban. Ha Toto Wolffnak igaza lesz – és nem csak a szokásos csapatfőnöki pilótasimogatót hallhattuk – akkor egy remek, izgalmakkal teli év vár ránk.









