Újabb mormota gázolás az F1-es Kanadai Nagydíjon – A versenynaptár lehet az oka?

A tegnapi kvalifikáción egy újabb Forma–1-es versenyző miatt járt pórul egy mormota a kanadai versenypályán.
Miután a szabadedzésen Alexander Albon ütött el egyet, a szombati fő kvalifikáción Pierre Gasly szedte áldozatát – persze nem szándékosan.
Bár Gasly az ütközés ellenére tovább tudott menni, az autójában keletkezett sérülések alaposan megnehezítették a helyzetét. Végül a 14. rajthelyet szerezte meg, míg argentin csapattársa, Franco Colapinto a 10. helyről várja majd a vasárnapi rajtot.
„Pierre esetében kísérleteket végeztünk a beállításokkal, és megváltoztattunk néhány aerodinamikai alkatrészt, hogy megpróbáljuk őt jobb helyzetbe hozni az autóban” – magyarázta az Alpine versenyigazgatója, Steve Nielsen.
„Bár valamivel jobb kett, egyértelműen még mindig nem érzi jól magát a jelenlegi formájában, és tovább kell kutakodnunk, hogy megértsük, miért, mivel mindenképpen szokatlan látni, hogy ennyire elmarad attól, amit várunk tőle.”
„Sajnos a Q1-ben padlólemez-sérülést szenvedett, miután egy mormotával ütközött, ami befolyásolta az autója kezelhetőségét a Q2-ben.”
Az alapból kényelmetlen helyzetet tehát csak fokozta az ütközés. Noha autója sérüléséről Gasly a kvalifikáció végén talán még nem is tudott.
„Rendkívül lassúak vagyunk az én oldalamon” – mondta. „Tudjuk, hogy egyértelműen van min dolgoznunk, de jelenleg már két hétvége telt el, pontosan ugyanaz a helyzet.”
„Érzem, hogy valami nem működik, de szükségem van a csapat segítségére” – tette hozzá.
Bár minden évben feltűnnek mormoták a Circuit Gilles Villeneuve versenypályán, ezidáig talán nem volt ennyire gyakori, hogy el is gázolnak a versenyzők egy-egy állatot. Ezen balesetek számának növekedése akár annak is lehet az eredménye, hogy az eddig megszokottnál korábbi időpontban rendezik most kanadai F1-es versenyhétvégét. A mormoták ugyanis április-májusban ébrednek és ilyenkor a legaktívabbak.









