Valóban a Mercedes támogatója lett a Microsoft!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 01. 22.
Microsoft logó a Mercedes-AMG PETRONAS F1 autóján
Fotó: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

A Mercedes hivatalosan is bejelentette, hogy a 2026-os szezon előtt új F1-es partnerségre lép a technológiai óriás Microsofttal.

Miközben az istálló csütörtökön késő este a W17-es autó bemutatására készül, bejelentették, hogy a Bill Gates és Paul Allen által alapított vállalat az új korszak előtt összefog a nyolcszoros konstruktőri bajnokcsapattal. A megállapodásról a Mercedes közölte, hogy „partnerségre lép a Microsofttal, hogy kihasználja a megbízható felhőalapú és vállalati mesterséges intelligencia technológiáinak erejét az üzletág egészében, a gyártól a versenypályáig”.

A Sky News jelentése szerint az üzlet értéke akár évente 60 millió dollár is lehet, ami az egyik legnagyobb Forma-1-es támogatói szerződésnek számít a mezőnyben. Toto Wolff, a Mercedes vezetője így nyilatkozott:

„Sportunkat azok mozdítják előre, akik az innováció terén élen járnak. Örömmel lépünk kapcsolatba a Microsofttal, a világ egyik legjelentősebb technológiai végével, amelynek neve egyet jelent a forradalmi innovációval. Ez az együttműködés azt is tükrözi, hogy elkötelezettek vagyunk amellett, hogy a teljesítmény és a fejlődés élvonalában maradjunk. Azzal, hogy a Microsoft technológiáját a csapatunk működésének középpontjába állítjuk, gyorsabb betekintést, okosabb szinergiát és új munkamódszereket hozunk létre, miközben a következő generációra tekintünk az F1-ben.”

A Microsoft kereskedelmi üzletágának vezérigazgatója, Judson Althoff hozzátette, hogy a „felhőalapú és vállalati mesterséges intelligencia technológiák”, a verseny teljesítményének középpontjában állnak majd, ahol a milliszekundumok számítanak, és az adatok határozzák meg az eredményeket”.

2025 júliusában a Microsoft piaci tőkésítése először haladta meg a 4 milliárd dollárt.