Verstappen a magángépén tartott válságértekezletet csapatfőnökével és mérnökével?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 01.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

Kiderült, hogy Max Verstappen a Kínai Nagydíj után külön megbeszélést tartott a Red Bull csapatfőnökével, Laurent Mekiesszel, és mérnökéveel, Gianpiero Lambiase-vel.

A pletykák szerint a négyszeres világbajnok komolyan fontolgatja, hogy a 2026-os szezon végén visszavonul, mivel nem élvezi az új generációs F1-es autók vezetését. Noha problémái túlmutatnak a Red Bull versenyképességének hiányán, ez mégis komoly aggodalomra adhat okot a csapatnál.

A Japán Nagydíj után, a kényszerszünet kezdetén Verstappen mindössze 12 ponttal a bajnokság kilencedik helyén áll. Ez a legalacsonyabb pontszáma a szezon ezen szakaszában 2015 óta, amikor újoncként a középmezőnybeli Toro Rosso csapatnál versenyzett. A konstruktőri bajnokságban csapata, a Red Bull épp a középmezőnyben tanyázik, holtversenyben az Alpine-nal.Verstappen kevés pontját többek között a Kínai Nagydíjon elszenvedett kiesése is eredményezte.

Az ESPN információi szerint a holland meghívta Mekies-t és Lambiase-t, hogy vele repüljenek haza Sanghajból Nizzába, magánrepülőgépén – legalább 12 órás úton.

Ez nem gyakori eset, de lehetőséget adott neki arra, hogy nyílt beszélgetést tartson a csapat kulcsfontosságú tagjaival.

Hogy ténylegesen miről esett szó pontosan, illetve sikerült-e bármiféle megoldást kitalálniuk a fennálló problémákra, egyelőre nem tudni. Az azonban bizonyos, hogy a Red Bullnak bőven lesz dolga az áprilisi szünetben.