Verstappen akkor is bátorította Ricciardót, mikor mindenki csak kritizálta

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 24.
Max Verstappen, Daniel Ricciardo
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo elárulta, hogy megható üzenetet kapott Max Verstappentől áprilisban.

Érzelmes hétvége volt Ricciardo számára a Szingapúri Nagydíj, mivel minden jel szerint utolsó Forma-1-es versenyét teljesítette az ausztrál. Az RB versenyzőjét várhatóan Liam Lawson váltja majd, bár hivatalos megerősítés még nem történt.

Ricciardo a Renault-nál és a McLarennél töltött időszakok után a Red Bullhoz való visszatérést tűzte ki célul, ez lett volna a következő lépés egy RB-s szezon után. A várt teljesítmény azonban elmaradt.

A Red Bull-lal Ricciardo kétszer is harmadik lett a versenyzői tabellán, és jó barátságot ápol Verstappennel is.

Mint kiderült, Verstappen gyorsan üzent Ricciardónak az idén Japánban történt első körös balesete után. De a holland most is elismerően nyilatkozott versenyzőtársáról.

„Ez egy vicces dolog, mert csapattársként csak jobban megismeritek egymást” – mondta Ricciardo Verstappenről. „Olyan sok időt töltötök együtt. Szakmai szempontból beleláthattok egymás fejébe. Megismertem, hogyan gondolkodik ő, és ő is megismerte, hogyan gondolkodom én.”

„Ez egy furcsa intimitás. Rivalizálás volt köztünk, de azt is gondolom, hogy nagyon élveztük, és tisztelet lett belőle” – mondta a Sky Sportsnak.

„Azt hiszem, Max nyilvánvalóan egy nagyszerű versenyzővé, és egy nagyon érett fiatalemberré nőtte ki magát. Mindig is nagyra értékelte a barátságunkat és támogatott. Még az idei Japán (Nagydíj) után is, amikor elég sokan pálcát törtek felettem, és ő volt az egyetlen, aki küldött nekem egy üzenetet, hogy ‘haver, fel a fejjel. Tudjuk, hogy mire vagy képes. Ne hallgass a zajra’. Nagyon tisztelem és nagyra értékelem őt.”

Annak ellenére, hogy nem valósult meg az álma, hogy Verstappen mellett visszatérjen a Red Bullhoz, a 35 éves versenyző ragaszkodik ahhoz, hogy RB-s ülése elvesztésével valószínűleg végleg búcsút mondhat az F1-ben való versenyzésnek.

„Daniel és én, természetesen nagyon régóta ismerjük egymást” – mondta Verstappen a Sky Sportsnak. „Mindig is nagyszerű kapcsolatunk, nagyszerű barátságunk volt, és nagyon tiszteltük egymást. Ő egyszerűen egy nagyszerű srác. Jól kijövünk egymással. Nem játsszuk meg magunkat, egyszerűen csak jól kijövünk egymással. Könnyedén, ilyenek vagyunk.”

„Biztosan úgy fognak rá emlékezni, mint egy nagyon gyors versenyzőre – szerintem ezt mindenki tudja –, de úgy is, mint egy nagyszerű srácra a paddockban.”