Verstappen egy ideig vakon vezetett Bakuban a második szabadedzésen

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 14.
Max Verstappen
Fotó: Clive Mason/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az Azerbajdzsáni Nagydíj második szabadedzésén Max Verstappen látási problémákra panaszkodott a csapatrádióban.

A Forma-1-es edzés végén a Red Bull Racing versenyzője a rádión elhangzott üzenetét Gianpiero Lambiase versenymérnöknek mondta. Verstappen az FP2-ben a bukóteret használta, és épp hogy sikerült távol tartania RB20-as versenyautóját a faltól a bakui városi pályán. Némi alulkormányzottságra is panaszkodott, de a háromszoros világbajnok nem látta ezt hatalmas problémának. Ami viszont igen zavarta, az a rossz látási viszonyok voltak a nap miatt. Gianpiero Lambiase kérdésére, hogy be akar-e jönni egy boxutcába, Verstappen így felelt:

„Nem, nem igazán.”

Ezt követően Lambiase megkérdezte, hogy mik korlátozzák, amire Verstappen ennyit mondott:

„Egyszerűen csak sok a gondom a látással. Sz*rt sem látok a napfény miatt!”

Az F1TV-nek később alapvetően pozitívan nyilatkozott az első két bakui szabadedzés után a holland, de elmagyarázta, miért zavarja őt a nap:

„Két különböző méretű napellenző matricám volt. Alapvetően az egyik túl kicsi volt, a másik meg túl nagy. Mivel a nap lefelé süt, és aztán az épületek között vannak vakító pillanatok, sokat küszködtem ezzel a látási viszonyokkal. Emellett van még néhány dolog, amit finomhangolnunk kell.”