Verstappen elárulta, hogy mi a terve az FIA jövőbeli sajtótájékoztatóján Austinban

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 10. 07.
Max Verstappen, fia
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen megvárja, hogy Austinban mi lesz a helyzet, mielőtt döntést hoz arról, hogy folytatja-e az FIA hivatalos sajtótájékoztatóinak kvázi bojkottját az Egyesült Államok Nagydíján.

A holland nem biztos, hogy részt vesz a hétvégi texasi formaságin, de ha kiválasztják, akkor a vitatott szingapúri eseményeket követő háromhetes szünet után „látni akarja, hol tartunk”, hiszen a sprint, a kvalifikáció és a futam első három helyezettjének kötelezően részt kell vennie. Nem sokkal az austini versenyhétvége előtt dől el, hogy beválasztják-e a futam előtti hivatalos sajtótájékoztatóra, ahol az „elb*szott” szó használata Szingapúrban,  és vitatottnak bizonyult.

A 26 éves versenyzőt a stewardok a Nemzetközi Sportkódex megsértése miatt közmunkával sújtották, órákkal azután, hogy Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke felszólította az F1-es pilótákat, hogy korlátozzák a sértő kifejezéseiket. Verstappen, aki az időmérőn és a Szingapúri Nagydíjon is a második helyen végzett, úgy reagált, hogy a hétvége hátralévő részében korlátozta válaszait hivatalos FIA-s minőségében, és rögtönzött médiabeszélgetéseket tartott a paddockban. A háromszoros világbajnokot a nagydíj utáni tülekedésben arról kérdezték, hogy tervezi-e a szezon hátralévő részében folytatni a protestálását. A médiának, többek között a RacingNews365-nek is erre így felelt:

„Először is tartsunk egy kis szünetet ebben az egészben, az F1-ben – legalább két hétig – és Austinban menjünk újra, és megnézzük, hol tartunk. Mindig is önmagamat adom. Nem fogok a Szingapúrban történtek miatt változtatni azon, hogy milyen vagyok az életemben, de azon sem, hogy hogyan reagálok itt a Forma-1-ben.”

Hogy miképp alakul a helyzet Verstappen és az FIA között, azt még nem tudni, de a 61-szeres nagydíjgyőztes egyelőre semmit sem zár ki.