Verstappen ezért nem mérges, hogy lemaradt a pole pozícióról

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 09. 02.
Carlos Sainz, Max Verstappen
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Forma-1-es bajnokságot vezető Max Verstappen bizakodó maradt annak ellenére, hogy elszalasztotta a pole pozíciót az Olasz Nagydíjon.

A holland a Q3 végén csak 0,013 másodperccel kapott ki a ferraris Carlos Sainztól, aki mindössze 0,013 másodperccel javította meg köridejét, így Verstappen az elmúlt négy versenyhétvégéből mindössze egyszer szerezte csak meg a pole pozíciót.

Miután egy hete, a Holland Nagydíjon beállította Sebastian Vettel sorozatban aratott győzelmi rekordját, Verstappen ezen a hétvégén sorozatban 10. elsőségével szeretné a rekordot a sajátjává tenni. A szenvedélyes tifosi azonban, akik kifütyülték a Red Bull pilótáját az időmérő utáni interjúja alatt, azt remélik, hogy Sainz vagy a harmadik helyről induló Charles Leclerc fogja megszakítani a sorozatát. Miután végigküzdötte az edzést, Verstappen így nyilatkozott a kvalifikációja után:

„Jó volt, jót javultunk tegnaphoz képest. Az időmérőn látszott, hogy minden szabadedzés nagyon szoros volt. Örülök, hogy ma második tudtam lenni, jó látni. Megpróbáljuk megnyerni a futamot. Általában gyors versenyautónk van, de először kiélvezzük a mai napot, aztán a holnapra koncentrálunk.”