Verstappen kiakadt a Red Bullra: Néhány embernek fel kell ébrednie

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 07. 21.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Bryn Lennon/Getty Images/Red Bull Content Pool

 Max Verstappen szerint nincs okuk az örömre, mivel a fejlesztések után sem javult a helyzet.

A Red Bull több újdonságot is hozott a Hungaroringre, ám szombaton nem segítették a frissítések a holland bajnokot. Sergio Pérez korai kiesése után a háromszoros világbajnok csak a harmadik helyet tudta elcsípni, mivel a McLaren mindkét versenyző gyorsabbnak bizonyult nála. Mikor meglátta köridejét a 26 éves pilóta, a kormányt ütötte, majd a megszakítás után kiszállt az autóból és nem próbálkozott újra.

Verstappen az időmérő után elmondta, ennél jobb eredményre számított, holott már pénteken sem működtek megfelelően a dolgok:

,,A McLaren a hosszú etapokon is nagyon erős volt. Természetesen a korábbi versenyeken is azok voltak. Nem látom, hogy hirtelen mi mitől lennénk jobbak náluk” – kezdte a holland.

A bajnokságot vezető pilóta szerint a Red Bullnál nincs mindenki egy hullámhosszon:

,,Nálam legalább tudják, hogy nem keresek kifogásokat. Ebben a dologban mindig reális voltam, de talán nem mindenki van egy hullámhosszon a csapatban. Néhány embernek tényleg fel kellene ébrednie egy kicsit.”

Arra a kérdésre, hogy kikre gondolt, így válaszolt a holland:

,,Nincs szükség arra, hogy részletezzem, kik azok.”

Verstappent emiatt nem csak a konstruktőri bajnokság aggasztja:

,,Az elején mindig másodikak vagy harmadikak voltak (McLaren), de ha kettős győzelmet aratnak innentől, vagy elsők és harmadikak lesznek… egy bizonyos ponton túl ez nem tartható. Ugyanakkor megteszünk minden tőlünk telhetőt. A Red Bullnál viszont nem mindenki érti, mennyire komoly a helyzet.”