Verstappen kórházba került, így van most, a F1-es időmérő edzésen történt ijesztő balesete után

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 07.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen elárulta, hogy az Ausztrál Nagydíj időmérő edzésén történt balesete után röntgenvizsgálaton esett át, a pályakórházban.

A vizsgálat eredményei azonban megmutatták, hogy a balesetben nem szenvedett csonttörést. A holland az első gyors körét kezdte meg a Q1-ben, de az első kanyarban fékezéskor megpördült. Verstappen átbucskázott a kavicságyon, és nekiütközött a korlátnak, ami kizárta őt az edzés további részéből. A négyszeres bajnokról készült képek alapján úgy tűnt, hogy fáj a keze, amikor visszatért a boxutcába. Amikor a RacingNews365 és más média rákérdezett, hogy érzi magát, Verstappen így felelt:

„Minden oké. Röntgenre kellett csak mennem, hogy megnézzék, rendben van-e a kezem, de nem tört el semmi.”

Verstappen most a rajtrács végéről indul a melbourne-i szezonnyitón, míg csapattársa, Isack Hadjar lenyűgöző teljesítményével a harmadik helyet szerezte meg. A holland a pályán történt incidensről bővebben is beszélt, és kijelentette, hogy teljesen meglepte a helyzet:

„Csak ráléptem a gázpedálra, és a teljes hátsó tengely blokkolt, ami ezeknél a Forma-1-es autóknál igen furcsa. Egész karrierem alatt még soha nem tapasztaltam ilyet. Szerintem általánosságban, sportágként, most nagyon sok dolgot meg kell vizsgálnunk.”