Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool
Miközben a Forma-1-es mezőny jelentős része már napok óta a hétvégi verseny helyszínen, Miamiban tartózkodik, a regnáló világbajnok, Max Verstappen még nem érkezett meg, és csütörtökön nem is fog.
Verstappen kihagyta/kihagyja a Forma-1-es Miami Nagydíj csütörtöki sajtónapját, dta hírül a Red Bull Racing.
A „késés” oka nem betegség, épp ellenkezőleg. A holland versenyző és párja, Kelly Piquet épp első közös gyermeküket várják, aki előreláthatóan épp ma fog megszületni. Verstappen ott szeretne lenni gyermeke világrajövetelekor, ezért hagyja ki a csütörtöki F1-es napot, és csak a pénteki napra érkezik majd meg a helyszínre.
A Red Bull azt közölte: „Max nem vesz részt a miami médianapon, mivel babát vár. Minden rendben van, és holnap a versenyhétvégén a pályán lesz.”
„Max és családja magánéletének tiszteletben tartása érdekében egyelőre nem nyilatkozunk.”
Verstappen és párja, Kelly Piquet Monacóban élnek, de azt nem tudni, hol a szülésre is ott kerül-e sor, vagyis Verstappennek a hétvége első sprintjét Monacóból Miamiba kell-e intéznie.