Verstappen megunta Montoya kritikáit, így most visszavágott neki

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 24.
Max Verstappen
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen világos választ adott Juan Pablo Montoyának, miután a volt F1-es pilóta arra utalt, hogy a Red Bull sztárját eltiltás fenyegetheti a sporttal kapcsolatos nyílt kritikái miatt.

Verstappen soha nem félt kimondani a véleményét, legyen szó a Forma-1 irányvonaláról, a jelenlegi autókról, a versenynaptárról vagy a pilótákra a versenyautón kívül támasztott követelményekről. Montoya megjegyzései azonban egyértelműen elértek a négyszeres világbajnokhoz, aki nyers módon elutasította a kolumbiai észrevételeit. A De Telegraaf Verstappent arról kérdezte, hogy Montoya utalt-e arra, hogy az FIA lépéseket tehet ellene a királykategóriát ért kritikája miatt:

„Nem tudom, mi a gondja. Nem igazán tudok mit kezdeni egy ilyen emberrel, aki ennyi hülyeséget beszél. Egyszerűen nem értem, miért fizet a Forma-1 vezetése ilyen embereknek, mert ő olykor nekik dolgozik. Ugye ti sem akartok ilyen embert a paddockban, aki ennyi hülyeséget beszél?”

Verstappen még tovább ment, hogy szerinte Montoya megjegyzéseit inkább a feltűnésvágy motiválta, mint bármilyen komoly aggodalom a viselkedése miatt:

„Szerintem ez egy olyan dolog, hogy: „Mondok valami mást, mint mindenki, és akkor releváns leszek.” Nem igazán izgat, ez az ő problémája. Élem az életemet, és nem hagyom, hogy ilyesmi befolyásoljon.”

A megjegyzések egy szélesebb körű interjúban hangzottak el. Ebben Verstappen kitért a F1-es jövőjére, a Red Bullnál betöltött pozíciójára és a száguldó cirkuszon kívüli versenyzés iránti növekvő érdeklődésére is. Bár megerősítette, hogy várhatóan 2027-ben is a mezőnyben marad, Verstappen nem vállalt végleges kötelezettséget a Red Bull felé, mondván, hogy a csapattal folytatott megbeszélések nem csupán a Forma-1-es szerződését érintik. Arra a kérdésre, hogy gyorsan megérti-e, kiben bízhat, Verstappen azt válaszolta, hogy általában hamar kialakít egy világos képet az emberek motivációiról:

„Igen, általában elég könnyen ki tudom olvasni az embereket. És az illető kelt benned egy bizonyos érzést, legyen az jó vagy rossz. Ha valakivel végeztem, akkor annak tényleg annyi. Ez ugyanaz, mint amit az imént a szünetről mondtam: ha abbahagyom, akkor tényleg befejeztem. Ha valaki csak üldögél, ostobán vihog, és negatív szándékai vannak, akkor gyorsan végeztem vele.”

Verstappen válasza rámutat a külső kommentárok iránti frusztrációjára, valamint arra, hogy nem hajlandó enyhíteni a nyilvános álláspontján. A holland többször is bírálta a modern Forma-1 bizonyos aspektusait. Ugyanakkor legutóbbi megjegyzései arra utalnak, hogy nem nagyon érdekli, hogyan fogadják ezeket a véleményeket a korábbi versenyzők vagy szakértők.