Verstappen nem vesz jegyet Brad Pitt és Hamilton F1-es filmjére

Max Verstappen, az F1 regnáló háromszoros világbajnoka elismerte, hogy a készülő hollywoodi F1-es játékfilm, annak ellenére, hogy Brad Pitt főszereplésével és Lewis Hamilton cégének, a Dawn Apollo Filmsnek a bevonásával készül, nem igazán mozgatja meg.
A nem is oly rég lezajlott iparági sztrájk miatt 2025-re tervezett film még mindig nagy port kavar a versenyzők körében, különösen, hogy Pitt különböző nagydíjakon és még a pilótafülkében is feltűnik. Verstappen azonban, bár elismerte Pitt sztár mivoltát, és felidézte az olyan filmekben játszott szerepeit, mint az „Ocean’s 11”, kevésbé érdeklődik a film iránt. A holland Formule 1 magazinnak így nyilatkozott Verstappen:
„Amúgy szeretem a filmeket, Brad Pitt pedig természetesen remek színész. Az austini nagydíj előtt láttam pár részletet az új filmből, amikor a versenyzői értekezleten bemutatták őket, azzal a magyarázattal, hogy miképp forgatták az egészet. Szép látvány, ez tény, de annyira nem érdekel. Nem vágyom rá, hogy filmet lássak a saját sportágamról.”
Verstappen lesújtó véleménye a modern Forma-1 mesterséges elemeivel szemben közismert, ezért így folytatta:
„Ez a mozifilm természetesen egy kitalált történet, és mindig mindent túldramatizálnak. Ezt kell szeretni.”
A holland kitért a Netflix „Drive To Survive” sorozatával kapcsolatos tapasztalataira és más, némi teljesítményt igénylő médiamegbízásokra is:
„Ezt nem nevezném színészetnek, ez csak a világ, amiben élünk. Ez ettől működik. Inkább egy kis játék olykor.”
A kötelezettségei ellenére Verstappen továbbra is elkötelezett a hitelesség mellett, ezért így zárt:
„Természetesen nem szeretném ezt csinálni, de ez része a sportpolitikai játéknak a Forma-1-ben és sok más sportágban is. Az évek alatt egy kicsit jobb lettem abban, hogy mit mondok és mit nem, de általában véve elsősorban önmagam vagyok, de semmiképpen sem színész.”









