Verstappen tovább ekézi a szabályokat: „Bérelhető autókkal is jó show-t nyújtunkanánk”

Max Verstappen szerint nem a jelenlegi szabályok okozzák a Forma-1-ben zajló remek csatákat.
A négyszeres világbajnok szerint a pilóták még bárautókkal is képesek lennének jó show-t nyújtani. A Red Bull Racing pilótája általában nem kertel a jelenlegi szabályokkal kapcsolatban. Amikor megkérdezték tőle, hogy most már természetesebb-e neki az akkumulátor taktikusabb használata, Montrealban is folytatta kritikáját. A 2026-os F1-szezon első dobogós helyezése után Kanadában így látja a helyzetet:
„Ebben az idényben újra, természetesen, másfajta autókkal is versenyeztem, és különösen a múlt héten, ami emlékeztetett arra, milyen tiszta lehet a motorsport, és mennyire nagyszerűek lehetnek a versenyek. Szóval, igen, amikor visszatérek a száguldó cirkuszba, a helyzet természetesen az, hogy itt, különösen a pilóták többsége, mi vagyunk a legjobbak a világon. Tehát még ha bérautót is adnának nekünk, akkor is jó show-t adnánk, és nagyon keményen, remekül versenyezünk egymással. Tehát ebben az értelemben semmi köze a szabályokhoz. De számomra, vezetés közben, igen, ez az egész némileg kicsit zavaros. Nem erről kellene szólnia a királykategóriának. Ez az egész túl lett bonyolítva. A szabályok többségét a rajongók nem is értik, mivel kell foglalkoznunk vezetés közben, mi megengedett, ha valaki mögöttünk van, vagy ha mi vagyunk az elöl haladó autó. Mit kell tennünk a felvezető körben vagy a levezető körön, vagy mennyi akkumulátort szabad töltenünk. Nagyon kár, hogy ezekkel a dolgokkal kell törődnünk.
Igen, szerintem a Forma-1-nek egyszerűen tisztábbnak kell lennie. Nagyon remélem, hogy az, amit jövőre megpróbálnak megvalósítani, sikerülni fog, mert szerintem ez szükséges, a minimális ahhoz, hogy egy kicsit természetesebb legyen és egy kicsit visszatérjen a normálishoz, vagy legalábbis egy kicsit tisztább versenyzés legyen. De ahogy mondtam, pilótaként bármilyen autót adnak nekünk, mi mindig versenyezni fogunk, és jó szórakozást vagy remek show-t nyújtunk. Nem számít, mert az emberek azt mondják: „Ó, de nézd csak, a show frankó, az autók harcoltak”, de ennek semmi köze az autóhoz. Csak tisztábbnak kell az egésznek lennie.”









