Verstappen új edzővel dolgozik, de nem szeret edzeni

Max Verstappen számára „szokatlanul” új szezon kezdődik. Amellett, hogy nyilvánvalóan új autót kap, pár szokatlan dologgal is szembe kell néznie.
Egyrészt bármennyire is tagadják, a csapatfőnök Christian Horner körül kerekedett botrány bizonyosan hatással van a csapat hangulatára.
Másrészt immáron új edzővel dolgozik. Rupert Manwaring veszi át Bradley Scanes helyét. Manwaring nyolc évig egy másik Forma-1-es versenyző, Carlos Sainz személyi edzője volt, amikor azóta, hogy a Toro Rossónál versenyzett.
Verstappen és Manwaring közös munkája már el is kezdődött. A háromszoros világbajnok pedig pozitívan nyilatkozik erről.
„Nyilvánvalóan ott volt a múltban, így tudja, mire van szükség. Már eddig is élveztük a közös munkát” – mondta.
Verstappent arról kérdezték, hogy beszélt-e az új edzővel arról, hogy továbbra is azt csinálhassa, amit eddig megszokott.
„Egy kicsit ezzel kezdtük. Aztán végül kiigazítjuk a dolgokat, és persze ő is hozzáteszi a magáét. Ezzel végül is eljutsz a saját edzéstervedhez.”
Scanes négy évig volt a holland személyi edzője. Arra a kérdésre, hogy jól esik-e neki egy kis vátozás, Verstappen így felelt: „Nos, nem hiszem, hogy rossz lenne néha egy kicsit alkalmazkodni néhány edzéssel. És ezt ő is megérti. Én nem szeretek edzeni, szóval szórakoztatóvá kell tennünk.”









