Verstappennél leszállt a vörös köd: Nézzék meg az orvosok a stewardokat!

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 07. 21.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen a futam leintése után még rákontrázott a korábbi dühöngésére.

A holland pilóta a verseny alatt harcban állt az autójával, a többiekkel és a stratégiával is, amit nem volt rest a csapata tudtára adni. A futam utolsó harmadában Lewis Hamiltonnal csatázott, ám a párharc végét egy ütközés pecsételte meg. Ugyan a 26 éves pilóta folytatni tudta a versenyt és az ötödik helyen ért célba, ám a futam után  Gianpiero Lambiase közölte vele, hogy orvosi vizsgálatra kell mennie, amire a világbajnok elég paprikásan reagált.

Lambiase: ,,Úgy értesültem, hogy az orvosi küldöttségnek meg kell néznie téged a parc fermé-ben.”

Verstappen: ,,Elküldhetik az orvosi delegációt a stewardok irodájába, hogy őket nézzék meg.”

A holland versenyző viselkedését többen kritizáltak a futam után, így mikor a média elé állt, kikérték erről a véleményét. A Red Bull fenegyereke a tőle megszokott módon, szűkszavúan válaszolt:

,,Mindannyian elhúzhatnak a p*csába!”

Verstappen hétvégje ugyanakkor még nem ért véget, mivel jelenése van a stewardok előtt az ütközés miatt.