Vettel lemondott igazgatói posztjáról, de attól még maradt szerepe!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 02. 09.
Sebastian Vettel
Fotó: Aston Martin F1 Team

Sebastian Vettel igazgatói helyére a GPDA-ban nem helyeznek mást. A német várhatóan még mindig játszik majd valamilyen kis szerepet benne.

A Grand Prix Drivers’ Association (GPDA, Nagydíjversenyzők szövetsége) a Forma-1-es pilóták szakszervezeteként működik, és 2017 óta minden jelenlegi versenyzőt tagként jegyeznek. Néhányan emellett igazgatói feladatokat is ellátnak.

Vettel 2010 óta töltötte be ezt a szerepet, és most, hogy egy ideje már elhagyta a sportágat, sem fogja más versenyző betölteni a szerepét.

A szövetségi tagság mellett a versenyzők megszavazhatják, hogy kit szeretnének igazgatói minőségben látni. 2021 óta Vettel és George Russell tölti be ezt a szerepet.

A két versenyző az igazgatótárs és jogász Anastasia Fowle, valamint az elnök Alexander Wurz mellett dolgozik. De mivel Vettel 2022-ben visszavonult, kérdőjelek merültek fel azzal kapcsolatban, hogy a négyszeres világbajnok marad-e a szerepkörben.

A PlanetF1.comot Wurz korábban úgy tájékoztatta, hogy a 2023-as első európai futamon tartanak majd szavazást, de erre végül nem került sor. Most Wurz azt mondta a PlanetF1.comnak, hogy Vettel továbbra is aktív szerepet fog játszani, de a szervezet örömmel csökkenti az igazgatók számát háromra.

„Sebastian visszalépett az aktív igazgatói szerepéből” – mondta Wurz. „De természetesen továbbra is kulcsfontosságú személy marad a GPDA történetében.”

„Mindig örülünk, ha csatlakozik a vitáinkhoz.”

„A GPDA státusza három igazgatót irányoz elő. A GPDA történetének nagy részében három igazgató volt, és tökéletesen jól megvagyunk úgy, ahogy vagyunk.”

„Tekintettel arra, hogy minden tagnak egy szavazata van, és egy igazgató szavazata megegyezik egy tag szavazatával, a három vagy négy igazgatónak nincs befolyása a végeredményre.”