Vettel már nem úgy néz ki, mint egy hajléktalan, sőt egészen megfiatalodott!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 08.
Sebastian Vettel
Fotó: Aston Martin F1 Team

Sebastian Vettel a hétvégén újra versenyautóba ül, és nem is akármibe, nem is akárhol! Az RB7-es Red Bullt fogja vezetni a Nordschleifén, a Red Bull nürburgringi eseményén.

Ezzel az autóval 2011-ben versenyzett, második bajnoki címét szerezte meg vele, és Kinky Kylie-nak nevezte el, mivel minden autójának adott nevet.

Mintegy beharangozván a hétvégi eseményt, Vettel Instagram profilján, videóban jelentkezett be rajongóinak, akiket azonnal meglepett új frizurájával. A német levágatta a már kb. másfél éve hosszúra hagyott haját, ettől pedig azonnal fiatalabb is lett a megjelenése.

Videójának azonban persze nem az volt a célja, hogy megmutassa a haját, hanem az, hogy elmondja, az autót ugyanaz a bioüzemanyag hajtja majd, mint a Goodwoodban meghajtott régi Williamset és McLarent. 

A környezettudatosságra nagy gondot fordító, közel egy éve visszavonult versenyző ezzel arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy fontos, hogy a motorsport olyan irányba változzon, ami környezetkímélő(bb), ez az irány azonban nem feltétlenül, vagy legalábbis nem csak az elektromos autókat jelenti.

A videó elején elmondja azt is, hogy webshopjában limitált darabszámban hamarosan kapható lesz a mostani eseményhez kapcsolódó póló és pulóver.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Sebastian Vettel (@sebastianvettel) által megosztott bejegyzés

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Red Bull Deutschland (@redbullgermany) által megosztott bejegyzés