Vettel ott lesz a Japán Nagydíjon és minden csapatnak készül valamivel

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 18.
Sebastian Vettel
Fotó: BioBienenApfel/Frutura

Sebastian Vettel a hétvégén jelen lesz a Japán Nagydíjon. A visszavonult négyszeres világbajnok az úgynevezett „plan bee” projektje kapcsán utazik Szuzukába.

A „plan bee” egy kis szójáték angolul. A „bee” méhet, méhecskét jelent. A „plan bee” kiejtve pedig azonos a „plan B”-vel, ami pedig azt jelenti, hogy „B-terv”.

Vettel a hétvégi Japán Nagydíjon egy 1,7 méteres, fából készült „méhhotelek” kezdeményezését indítja el, amelyek a pálya mellett lesznek elhelyezve.

A Bild című lap értesülései szerint 11 méhhotel lesz Szuzukában, melyek egy-egy F1-es csapatot jelképeznek majd. A pilótákat és a főnököket meghívják Vettel nyitó rendezvényére.

„Jelenleg csak kipróbálok néhány dolgot” – mondta a Kleine Zeitung című lapnak. „Apró dolgokat, mint például Japánban, aztán majd meglepetés lesz, hogy mi következik utána. De valami biztosan jönni fog.”

Dr. Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója ugyanennek az lapnak azt mondta, hogy Vettel jó igazgató lenne a motorsportban.

„A karaktere, a képzettsége és a típusa tökéletesen alkalmassá teszi őt a vezetői szerepre” – mondta a 80 éves osztrák.

Vettelt még a 80 éves Marko saját csapattanácsadói szerepével is kapcsolatba hozták a Red Bullnál.

„Először is tisztáznia kell, hogy mit akar” – mondta Marko, amikor erről kérdezték.

„Egy ilyen munkával megint sokat utazna, és ez sok repülőúttal járna, ami a környezetvédelmi kötelezettségei miatt nehéz lenne.”

„De talán képes lesz mindezt ötvözni, és új utakra lépni” – tette hozzá.