Vettel teljesen visszavonult, így Sainz kapta meg a korábbi pozícióját

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 06. 01.
Carlos Sainz, Williams
Fotó: Williams Racing

Carlos Sainz veszi át Sebastian Vettel helyét, így George Russell-lel együtt harcolhat az igazgatói posztban a versenyzők igazságáért.

A hírt az GPDA osztotta meg az Instagram-oldalán. A két Forma-1-es versenyző mellett Alexander Wurz továbbra is az elnöki tisztséget tölti be, míg igazgatóként a jogi tanácsadást Anastasia Fowle (jogász) végzi.

Korában a szervezet a biztonsági kérdésekkel foglalkozott elsősorban, ám az elmúlt évek alatt a tevékenységi körük kibővült a sorozatot érintő szélesebb körű ügyekre is.

Ennek részeként közreműködnek abban, hogy a Forma–1 fejlődését a versenyzők, a csapatok és a rajongók szempontjából egyaránt elősegítsék. Ide tartozik például annak biztosítása, hogy az autókra vonatkozó szabályok megfelelőek legyenek, valamint hogy a versenyek látványossága fenntartsa a nézők érdeklődését.

George Russell 2021 elején Romain Grosjeantól vette át a tisztséget, és ez idáig Sebastian Vettellel képviselte a versenyzői oldalt. Ám mivel a négyszeres világbajnok végleg búcsút intett az F1-nek és a figyelmét más területekre fordítja, a Szövetség úgy döntött, új pilótát jelöl ki a posztra.

A tagok egy szavazás keretein belül választották ki a Williams versenyzőjét, aki a GPDA-oldalán a következőket mondta az új feladatáról:

,,Szenvedélyesen szeretem a sportágamat, és úgy gondolom, versenyzőként felelősségünk van abban, hogy több aspektusban együttműködjünk az érintettekkel a sportág előmozdításának érdekében. Emiatt nagyon boldog és büszke vagyok arra, hogy a GPDA igazgatójaként járulhatok hozzá ehhez.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@grandprixdriversassociation által megosztott bejegyzés