Visszatáncolt a McLaren: Azonnal leszerelték a vadonatúj fejlesztést

Nem volt hosszú életű a fejlesztés – egyelőre: A McLaren úgy döntött, hogy leszereli a Forma–1-es Kanadai Nagydíjra hozott vadonatúj első szárnyat a sprintkvalifikáción.
A regnáló konstruktőri világbajnok további új alkatrészekkel érkezett Montrealba. A frissítési csomag része volt egy új első szárny-kialakítás, amelyet Lando Norris tesztelt a pénteki egyetlen szabadedzésen. Csapattársa, Oscar Piastri kezdetben a McLaren régi specifikációjú szárnyával körözött a szabadedzésen.
A McLaren azonban teljesen leszerelte az autóról, és visszatért az előző specifikációhoz a sprintidőmérőn, miután az nem hozta meg a csapat által elvárt teljesítményt.
„Az első szárny nem egészen azt hozta, amit vártunk, és végül úgy döntöttünk, hogy a korábbi specifikációjú első szárnyat használjuk, ami nagyobb önbizalmat adott a versenyzőknek, és lehetővé tette számukra, hogy nagyobb teljesítményt nyújtsanak” – mondta Neil Houldey, a McLaren műszaki igazgatója.
Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke hozzátette a Sky Sports F1-nek: „Voltak fejlesztéseink is. Valójában szerettünk volna egy kicsit több időt szánni az első szárny viselkedésének vizsgálatára, ezért inkább az előző első szárnnyal versenyeztünk. Tehát, tekintve azt a tényt, hogy az autó nagyjából a miami autó, ez a lemaradás továbbra is biztató.”
„Nyilvánvalóan pole pozícióban akarunk lenni, és ma három tizeddel vagyunk lemaradva, szóval mindent a helyén kell kezelni.”
Norris úgy érezte, hogy a McLaren fejlesztése összességében előrelépés, de azt javasolta, hogy még mellőzzék az új szárnyat.
„Néhány dolog talán egy kicsit kétségesebb volt, és valószínűleg csak több időre van szükségünk, hogy átgondoljuk a dolgokat” – mondta a regnáló világbajnok.
„Ez egy nagyon furcsa pálya, olyan alacsony a tapadás, valahogy megpattansz a rázóköveken, szóval nem kapsz mindenről valós képet, és nehéz ezt alátámasztani azzal, ami a szélcsatornában és hasonló dolgokban van.”
„Szükségünk van még egy kis időre néhány apró részlettel kapcsolatban, és valószínűleg a jövő hétvégén – vagy Barcelonában – újra be fogunk vezetni néhányat közülük.”
„De ugyanakkor az autó többi része szerintem egyértelműen jól működött, és magabiztosnak éreztem magam a Q3-ban, különösen a lágy keveréken, ami valószínűleg az első alkalom ezen a hétvégén, hogy ezt az önbizalmat éreztem!”
„Szóval jó előrelépés, és meglátjuk, mit tudunk még javítani.”








