Wache szerint Max ezt nagyon odatette

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 10. 18.
Max Verstappen, Pierre Wache
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Pierre Wache, a Red Bull Racing műszaki igazgatója így értékelte a pénteki Amerikai Nagydíj sprintkvalifikációját: 

„Minden időmérős futam során igyekszünk maximalizálni az autó teljesítményét azzal, hogy a lehető legalacsonyabb beállításokkal megyünk. Az FP1 alatt kétféle beállítást teszteltünk a két autón, és rájöttünk, hogy Yuki beállítása némileg jobb. Ez segített a kanyarokban tapasztalt nagy sebességű alulfutáson, és az autónk teljesítményét növelte anélkül, hogy alacsony sebességnél vesztett volna. Max ma nagyon jó teljesítményt nyújtott, és valóban mindent összehozott azért, hogy megszerezze a pole pozíciót.

Sajnos Yuki nem tudott többet futni egy körnél, és nyilvánvalóan át kell gondolnunk, miképp biztosíthatjuk, hogy használhassa az autót, mert egy második körrel biztosan bejutott volna az SQ2-be.”