Wolff már nem udvarol Verstappennek, de szerinte Horner sz*rt kavar

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 07.
Toto Wolff, Mercedes
Fotó: Stephen Reuss/Mercedes AMG Petronas

Toto Wolff elismerte, hogy eljött az ideje, hogy visszavegyen a Max Verstappen iránti nyilvános érdeklődéséből, és kijelentette, hogy megelégszik az Andrea Kimi Antonelli és George Russell-féle versenyzőpárossal. Ennek bizonyára az említett két versenyző is örül.

Wolff azóta udvarol nyilvánosan Verstappennek, hogy február elején megerősítették Lewis Hamilton Ferrarihoz való átigazolását, és bár a Mercedes nem tudta 2025-re Brackleybe csábítani a regnáló világbajnokot, 2026-ban erre már jóval nagyobb esélyük lehet.

A Mercedes azonban dilemmával néz szembe. Ahhoz, hogy Verstappent a fedélzetre tudják hozni, Kimi Antonellinek vagy Russellnek mennie kellene, Wolff pedig mindkét versenyzőhöz kötődik, hiszen az Ezüstnyilak juniorprogramjának tagjai voltak.

„Hátradőlünk” – mondta Wolff az Autosportnak. „Azt hiszem, ezt már korábban is kifejeztem, és Max kapcsán is hasonlóan gondolkodunk: bíznod kell a versenyzőidben vagy a csapatodban.”

„Meg kell adnod a maximális támogatást, amit csak tudsz, hogy sikeres legyen. És csak akkor, ha nagyon rosszul mennek a dolgok, akkor mérlegelsz más lehetőségeket. Számomra ez olyan, mintha kint flörtölnél, miközben a (pár)kapcsolatod működik.”

„Nem működik, nem flörtölök kint. Csak akkor keresnék beszélgetést, ha változást akarok, vagy fontolóra vennék egy változást. És ugyanez a helyzet az ő részéről is. Az értékrendünk ebben szerintem eléggé egyezik.”

A Mercedes-főnök megjegyzései talán minden érintett fél számára a legjobbkor jönnek.

Szingapúrban ugyanis a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner azzal állt elő, hogy a Red Bull figyeli Russell elérhetőségét, miközben Verstappen és csapattársa, Sergio Perez lehetséges utódjait fontolgatják.

„Csak időt akarunk szánni arra, hogy átgondoljuk, milyenek ezek a lehetőségek a jövőre nézve, és nem félünk kitekinteni a medencénkből” – mondta a Sky Sports F1-nek. „George Russellnek a jövő év végén lejár a szerződése. Ostobaság lenne ezt nem figyelembe venni. Vannak más tehetséges versenyzők is, akiknek szintén lejárhat a szerződésük.”

Wolff gyorsan reagált Horner cukkolására.

„Christian mindig megpróbálja felkavarni a sz**t” – vágott vissza. „Ez a játék része. George a Mercedes versenyzője, mindig is az volt és remélhetőleg örökké az is marad. Hosszú szerződésünk van vele.”