Bearman megtörte a jeget: Ő nyerte a mai F2-es versenyt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 06. 29.
Oliver Bearman
Fotó: Xavi Bonilla / DPPI / Ferrari

A Ferrari juniorja, Oliver Bearman megszerezte idei első győzelmét a Formula 2-ben, az ausztriai sprintversenyen.

Tette ezt a Red Bull juniorja, Pepe Marti előtt, valamint a bajnokság éllovasa, Paul Aron előtt.

Bearman a rajtnál vette át a vezetést Kush Mainitól, és nem engedte ki a győzelmet a kezéből. Maini később a harmadik helyre esett vissza, Pepe Marti mögé, miután kettejük és Taylor Barnard között hármas csata alakult ki.

Marti elveszítette a bal első szárny véglapját, miután kissé összért Mainival a harmadik kanyarban.

A kisebb sérülés ellenére Marti egy másodpercen belül maradt az első helyhez képest, így továbbra is használhatta a DRS-t.

Nyolc körrel a vége előtt a bajnokságot vezető Aron megelőzte Mainit a harmadik helyért, utóbbi pedig a negyedik helyet sem tudta megtartani.

Az utolsó körökben Bortoleto nyomást kezdett gyakorolni Aronra, de a Hitech pilótája nyugodt maradt, és sikerült megtartania pozícióját.

Az élen Bearman nem engedte, hogy a mögötte érkező Marti túl közel kerülhessen hozzá, így megszerezte az első futamgyőzelmét idén, egyben a Prema első dobogós helyezését a 2024-es szezonban. Marti alig két másodperccel lemaradva a második helyen végzett, Aron előtt.