Megújult az F2 és az F3 arculata: Cél az erősebb vizuális kötelék a Forma–1-gyel

Az F2 és az F3 újratervezett logóinak célja – a hivatalos közlemény szerint –, hogy megerősítsék szoros kapcsolatukat a Forma–1-gyel.
A két bajnokság frissített arculata kiegészíti az F1-es identitást, tükrözve a sorozatok szerepét: ezek jelentik az utolsó lépcsőfokokat a Forma–1 felé vezető úton a világ legígéretesebb fiatal tehetségei számára.
Mindkét logót egyetlen színre egyszerűsítették, ami tisztább és modernebb megjelenést kölcsönöz nekik.
- Formula 2: Megtartja a jellegzetes kék színvilágot, amely a szurkolók és a részvevők körében már jól ismert.
- Formula 3: Egy merész, új narancssárga színt kapott, amely a korábbi szürke-vörös kombinációt váltja fel. Az új színt dinamikus, energikus és vibráló jellege miatt választották, utalva a bajnokság fiatalos és versengő szellemiségére.
Az új logók a bajnokságok összes platformján és felületén megjelennek – beleértve a digitális csatornákat, a közvetítési grafikákat, a pálya menti arculati elemeket és a promóciós anyagokat is.
Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke elmondta:
„Az FIA Formula 2 és az FIA Formula 3 a globális együléses utunk alapvető pillérjei, amelyek azon tehetségeket gondozzák, akik a Forma–1 és a világ motorsportjának jövőjét alakítják majd. Ezek az új vizuális identitások modernizálják mindkét bajnokságot, miközben megerősítik fontos helyüket a FIA-piramison belül, és kapcsolatukat a sportágunk csúcsával.”
Stefano Domenicali, a Forma–1 elnök-vezérigazgatója így nyilatkozott:
„A Formula 2 és a Formula 3 kritikus fontosságú részei a sportunknak, biztosítva a képzést és a keretrendszert a versenyzők számára a Forma–1 eléréséhez. Fontos, hogy a szurkolók számára egyértelmű legyen, hogyan működik a piramis, és egy tiszta, modern, az F1-et kiegészítő vizuális identitás segít ezt elérni. Szeretném megköszönni a FIA elnökének, Mohammed Ben-Sulayem őexcellenciájának, és az F2 és F3 vezérigazgatójának, Bruno Michelnek az együttműködést és az elkötelezettséget, hogy ilyen egyértelmű és felismerhető módon építjük együtt a sportágunkat.”
Bruno Michel, az FIA Formula 2 és FIA Formula 3 vezérigazgatója hozzátette:
„Örömmel mutatom be az új F2-es és F3-as logóinkat, amelyeket a Forma–1-gyel és az FIA-val szoros együttműködésben fejlesztettünk ki. Célunk az volt, hogy vizuálisan jobban közvetítsük a Forma–1 felé vezető utat az elit motorsport-piramison keresztül. A kék mindig is az F2 színe volt, és a szurkolói jól ismerik, az F3 esetében pedig megragadtuk a lehetőséget, hogy egy vadonatúj, vibráló és dinamikus narancssárgát vigyünk a logóba, amely reményeink szerint a szurkolóknak is tetszeni fog.”








