Tuti brazil desszert az F1-es Sao Pauló-i Nagydíjra

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 01.
Brazil f1 recept
Fotó: Tajthi Andrea

A Forma-1-es Sao Pauló-i Nagydíjhoz egy nagyon egyszerű desszert receptet hoztam, ami nagyon hasonló a Tiramisuhoz. Ez a brazil, kakaós Pavê.

A legjobb benne az, hogy még csak sütni sem kell! Ideális kiegészítője lehet a vasárnap esti futamnézésnek! 😉

Hozzávalók (15 x 10 cm-es tálhoz):

10 db babapiskóta

Kakaó:
  • 2 evőkanál konyak, vagy rum (elhagyható)
  • 1 dl tej
  • fél evőkanál cukrozatlan kakaó
Krém:
  • 3 dl sűrített tej (cukrozott)
  • 3 dl tej
  • 2 evőkanál kukoricakeményítő
Tejszín:
  • 2,5 dl habtejszín
  • 100 gramm porcukor
  • vanília aroma

A tejbe tedd bele a kakaót és főzd össze, majd add hozzá a konyakot vagy rumot és tedd félre hűlni.

A krémhez forrald össze a sűrített tejet és a tejet, majd add hozzá a keményítőt és folyamatos kevergetés mellett alacsony hőfokon főzd tovább, míg puding állagúra sűrűsödik (ha nagyon nem akarja elérni a megfelelő sűrűséget, adj még hozzá keményítőt).

Ha a krém kész, és kihűlt, vegyél elő egy szögletes (leginkább egy 15×10-es), magad falú tálat/edényt, és egyenletesen simítsd el benne a krémet.

A piskótákat egyessével mártsd bele a kakaóba, de csak egy pillanatra, mert nagyon hamar megszívja magát, és akkor azonnal pépes lesz és szétesik. Miután a kakaóba márottad, helyezd őket azonnal egymás mellé, a krém tetejére.

A habtejszínt a porcukorral habverővel verd keménnyé, majd simítsd a piskóta tetejére.

Tedd az egészet egy éjszakára, de legalább pár órára a hűtőbe, majd szórj kakaót a tetejére, és már fogyaszthatod is.