A BMW szerezte meg a pole pozíciót a Le Mans-i 24 órás versenyen, F1-es pilótával a volánnál!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 06. 12.
Kevin Magnussen, Raffaele Marciello, Dries Vanthoor, BMW
Fotó: Javier Jimenez/Drew Gibson Photography/BMW AG

A BMW szerezte meg csütörtökön az első rajthelyet a Le Mans-i 24 órás versenyen, miután a Cadillac eleinte az első helyet foglalta el, de egy boxutcai szabályszegés miatt a 10. helyre csúszott vissza.

A Cadillac reménykedett abban, hogy második alkalommal is pole pozíciót szerez a hosszútávú világbajnokság fő eseményén. Bár Jack Aitken volt a leggyorsabb a 38-as számú autóval, végül a 15-ös BMW került az élre, a volánnál a belga Dries Vanthoorral. Vanthoor autóját a dán, egykori F1-es pilóta Kevin Magnussen és a svájci születésű olasz Raffaele Marciello osztja meg vele.

A brit Aitken büntetést kapott: törölték a leggyorsabb körét, mert egy perccel azelőtt hajtott be a boxutca gyors sávjába, hogy az autóknak engedélyezték volna azt a záró edzés előtt. Aitken a büntetésről csak ennyit jegyzett meg:

„Semmit se nyertünk vele, ezért még nehezebb elfogadni.”

A 23-as számú Cadillac a második helyről indul a nyugat-franciaországi Circuit de la Sarthe pályán, míg a 35-ös számú Alpine a harmadik helyet szerezte meg a szombaton kezdődő 94. versenyen.

A pole a BMW első pole-ja volt a Le Mans-i Hypercar-korszakban.

A címvédő Ferrari gyári AF Corse autói a 8. és a 12. helyet szerezték meg. A tavalyi győztesek, Phil Hanson, Yifei Ye és Robert Kubica különálló, sárga színű, 83-as számú AF Corse-autója csak a 17. helyet szerezte meg.