Daniel Ricciardo odáig volt az Indy 500 hangulatáért

Daniel Ricciardo egy érzelmes hangvételű hírlevélben számolt be élete első Indianapolis 500-as élményéről. Az ausztrál sztár azért utazott el a legendás oválpályára, hogy közelemről támogassa régi barátját, Conor Dalyt, aki idén először állt rajthoz az IndyCar mezőnyében. A helyi sztár Daly a nyolcadik helyről indulva a 12. pozícióban zárt, autóján és felszerelésén pedig Ricciardo saját ruházati márkája, az Enchanté logói is helyet kaptak egy közös kollekció részeként.
Az ausztrál pilótát magával ragadták az események, szokásához híven végigmosolyogta az Indy500-at.
„Visszatekintve a hétvégére, ez egy hihetetlenül klassz tapasztalat volt. És hadd emlékeztesselek titeket: egész életemben a világot jártam a versenyzés miatt. De Indyben van valami, ami igazán elképesztő. Minden egyes környéken, ami mellett elautóztam, Indy 500-as és kockás zászlók lógtak a házak teraszairól. Kicsit olyan érzés, mintha a helyi sportcsapat bejutott volna a döntőbe vagy valami hasonló. Mindenki mögé állt az eseménynek.”
„Megkérdeztem Conort a verseny napján, hogy mit csinál a futam előtt, hogyan hangolódik rá és zárja ki a zavaró tényezőket meg a zajt. Azt mondta: ‘Ember, ez a legnagyobb és legmenőbb dolog, amit valaha csinálni fogok az életemben, miért ne akarnék hallani minden egyes zajt és éljenzést? Nem akarok zenét hallgatni. Mindent látni, hallani és érezni akarok.”
„Klassz volt ezt a másik oldalról látni. A rajtrácson állva, látva a könnyeket a pilóták szemében az ima és a himnusz után, arra gondoltam, hogy a fenébe is, gyerünk, b**meg, nyomjuk neki! Haha, ezt egyszerűen át kell élned. Ez a verseny sokkal több, mint egy puszta verseny. Nehéz szavakba önteni.”
Ettől függetlenül nem valószínű, hogy láthatjuk a korábbi F1-est az Indianapolis 500 mezőnyében. Ricciardo korábban többször nyilatkozta, hogy az oválpályás száguldás őszintén megrémíti őt. A 370 km/órás átlagsebesség elmondása szerint már nem fekszik neki. A hétvége varázsát számára éppen az adta, hogy semmilyen teher nem nyomta a vállát.
„Conor és én már közel 15 éve vagyunk barátok, egészen addig visszanyúlva, amikor még mindketten az európai versenyzési álmot kergettük a világ egymással ellentétes oldalairól. Ott kellett lennem végre rajongóként, és nézni őt a szülővárosában versenyezni, egészen különleges volt. Kicsit vicces, amikor nincs rajtad a nyomás. Az, hogy újra szurkoló lehettem, visszahozza a gyerekkori érzéseket és emlékeket. Szeretem ezt.”
A kettejük kapcsolata a 2010-es évek elejére nyúlik vissza. Mindketten a GP3-ban (mai Forma-3) vitézkedtek, egy Forma-1-es ülés reményében. Közülük csak Ricciardo jutott be a legfelső kategóriába, Daly az Egyesült Államokba ment vissza az IndyCarba.
Nem kell nagyon a sorok mögé olvasni, jól látszik, Ricciardo már elengedte a profi autóversenyzői karrierjét és megpróbálja élvezni azt az életet, amit megszerzett magának.









