Hamilton és Leclerc is kipróbálta a Ferrari első elektromos autóját

A Ferrari nemrég bemutatta ez első tisztán elektromos meghajtású utcai autóját, a Luce-t. Az új autó igencsak megosztó lett a társadalom körében, most pedig a csapat két F1-es pilótája is kifejtette a véleményét róla.
A Ferrari Luce egy 122 kWh-s akkumulátorcsomaggal és négy, egymástól független motorral rendelkezik, melyeknek együttes teljesítménye 1035 LE. 2,5 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km\h-ra, a becsült végsebessége 309 km\h, míg a hatótávoslága 530 km.
Az autóról Charles Leclerc és Lewis Hamilton rántották le a leplet, a bemutató után pedig mindketten pályán is kipróbálhatták a Ferrari vadiúj modelljét.
Egymás mellett ülve élhették át az új autó adta élményt, és láthatóan Hamilton jobban megizzasztotta csapattársát, mint fordítva.
Természetesen a véleményüket is megosztották az elektromos Ferrariról.
„Teljesen más a megjelenése azokhoz a Ferrarikhoz képest, amelyeket a múltban láttunk, nagyon futurisztikus. A jövőt és au innovációt testesíti meg. Imádom, hogy sokkal több fizikai gomb van az autóban, jobban érezheted a vezetést. Hihetetlenül nagy csend van az autóban, de amikor átváltasz teljesítmény módba, akkor erőteljes, elektromos hangja van. Segít kapcsolódni az autóval. Különleges érzések lesznek, amikor ezt a Ferrarit vezethetik.” – fogalmazott Leclerc.
„Ha megnézzük a részleteket, akkor mondhatod igazán, hogy ez nagyon is egy Ferrari. A teljesítmény leadása elképesztő, folyamatosan kiegyensúlyozottnak érzed az autót, még a kanyarok közben is. Minden nagyon lágy és sima az autón. Én különösen az üvegből készült sebességváltó kart kedvelem. Az autó akkor is remekül tapad az úthoz, amikor bukkanón megyünk keresztül, számomra ez a legjobb része a technológiának. Nagyon minimális az erőhatások, amik érnek minket. A legtöbb autó sokat rángatózik menet közben, de ez nem.” – mondta a csapattárs, Lewis Hamilton.








