Hamlin szerint az életében már sosem lát olyan évkezdést, mint amit Reddick összehozott

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 03. 05.
Tyler Reddick
Fotó: James Gilbert/Getty Images

Tyler Reddick vasárnap Austinban olyasmit hajtott végre, amiről márkatársa és egyben a főnöke, Denny Hamlin úgy gondolja, hogy többé nem fog megtörténni a NASCAR-ban – legalábbis az ő életében biztosan nem.

„Hihetetlen” – mondta Hamlin a 23XI Racing győztes csapatának képviseletében a Circuit of the Americas sajtóközpontjában.

„Ez egészen elképesztő. Az én életemben biztosan nem fogok még egyszer olyat látni, hogy valaki az első három futamot zsinórban megnyeri a szezon elején. Álomszerű kezdés ez a srácoknak.”

Reddick és a #45-ös csapat a Daytona 500 megnyerésével indította az idényt – ott ugyan csak az utolsó körben állt az élre, de ez is elég volt a győzelemhez. Egy héttel később az EchoPark Speedwayen már egyértelműen ő volt a mezőny legjobbja, a legtöbb kört vezette, és magabiztosan nyert. Vasárnap a Circuit of the Americas pályáján hasonló forgatókönyv valósult meg. Reddick mintha idén turbó fokozatra kapcsolt volna. Az új bajnoki lebonyolítás miatt jobban koncentrál minden egyes lehetőségben?

Óriási dolog ez az eredmény, főleg, hogy az első két siker superspeedway pályán született. Hamlin kiemelte, hogy mindegyik helyszín más vezetési stílust követel. A COTA volt az idény első épített pályás versenye. Nem volt egyszerű dolga Reddicknek, vissza kellett vernie a road pályák mesterének számító Shane van Gisbergen támadásait.

„Pont a versenyek kiszámíthatatlansága miatt vagyok biztos benne, hogy ilyet nem látok még egyszer az életemben” – fogalmazott Hamlin. „Teljes mértékben szembement a valószínűségekkel. Nem tudom, ha valaki az első, második és harmadik héten is feltette volna az összes nyereményét rá, most mekkora összegről beszélnénk, de biztosan hatalmas szám lenne.”

A következő állomás az egy mérföld hosszú Phoenix Raceway lesz. Reddick ezen a pályán még sosem tudott nyerni, az elmúlt öt ottani futamából kettőn végzett a legjobb tízben.
Karrierje során eddig két top 5-ös eredményt ért el Phoenixben – mindkettő harmadik hely volt, 2022 és 2023 tavaszán.

Reddick Cota
Fotó: James Gilbert/Getty Images

Hamlin szerint most jön az igazi próbatétel:

„Az igazi teszt jövő héten jön, amikor egy olyan pályára megy, ahol nem volt túl sok sikere, Phoenixbe” – mondta. „Ott fog kiderülni, mekkora lendület van bennük, amikor pályára gördülnek Phoenixben, és meglátjuk, mire képesek. De most teljesen fókuszáltak. Tyler is az. Már az időmérő napján is rendkívül higgadt volt. Ilyen típusú pályán nem lehet pole pozíciót szerezni, ha nem vagy elképesztően fegyelmezett.”

Tyler Reddick a modern éra egyik legjobb formájában kezdte meg a szezont. A Chase visszahozásának köszönhetően egy ilyen konstans jó eredményt elérő pilóta könnyen kiautózhat olyan előnyt, amit már nagyon nehéz lesz behozni. De vajon ez csak egy tiszavirág életű teljesítmény lesz, vagy a #45-ös az egyik legdominánsabb szezont fogja teljesíteni? A kérdésre még rengeteg verseny múlva kapunk választ.