Heidfeld új, elektromos formaautós junior sorozatot indít

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 22.
Nick Heidfeld
Fotó: Adam Warner/LAT/FE

A korábbi Forma-1-es pilóta, Nick Heidfeld új szerepkörben tér vissza a motorsportba: egy 2027-ben induló, teljes mértékben elektromos junior versenysorozat társalapítójaként.

A Blick újságnak adott interjújában a német elmondta, hogy új szakasz kezdődött az életében, miután visszavonult a versenyzéstől, hogy a családjára koncentrálhasson:

„A pályafutásom befejezése után leginkább azt szerettem volna, hogy sokat lehessek otthon. De a gyerekek ma már 15, 18 és 20 évesek, ezzel életem új szakasza kezdődik. Ez a szakasz magában foglalja az úgynevezett FG-sorozat felépítésének a segítését, amelynek célja egy fejlesztési lépcső létrehozása a Formula E alá. A Forma-1 alatt ott van a jól ismert piramis: a Formula 2, a Formula 3 és a Formula 4, de a Formula E alatt? Ott nincs még semmi.”

A projekt, amelyet a korábbi Formula E-csapatfőnök, Dilbagh Gill indított el, a motorsport egyik legfőbb problémájának – a költségeknek – a megoldására irányul, ezért így folytatta:

„A motorsportot szeretnénk megfizethetőbbé tenni. És a lehető legátfogóbb képzést szeretnénk biztosítani a pilótáknak mindenre, ami ezután jön. A legfontosabb újítás egy franchise-felépítésű modell, amelyben az autók a sorozat tulajdonában maradnak, és a csapatoknak bérbe adják őket. Ez lehetővé teszi, hogy egy autót két különböző versenyző vezessen két különböző sorozatban ugyanazon a hétvégén. Így minimalizálható a költség.”

A koncepció komoly hangsúlyt fektet a fenntarthatóságra is, ezért így zárt Heidfeld, felvázolva azt a tervet, hogy a szezonokat régiókban rendezzék meg, ahelyett, hogy folyamatosan világszerte utaznának:

„Hajóval és szárazföldön menne a logisztika, drága légi szállítás nélkül. A legnagyobb akadály azonban továbbra is a finanszírozása. Eddig a társalapítóm, és én fektettünk be a legtöbbet. De ahhoz, hogy a projekt valóban elindulhasson, további  befektetőre van szükségünk. Több millió hiányzik még. Bár van némi megtakarításunk, túl nagy összeg ez ahhoz, hogy teljes egészében saját erőből finanszírozzuk.”