Jeff Gordon ismét versenyautóba ül

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 04. 03.
Jeff Gordon
Fotó: James Gilbert/Getty Images

Majdnem tíz évvel visszavonulása után újra versenyautóba ül a NASCAR egyik legendája, Jeff Gordon. A négyszeres bajnok 2026. április 10-én indul az International Race of Champions (IROC) Heritage Invitational eseményen, amelyet a concordi Ten Tenths Motor Club pályán rendeznek.

Ez lesz Gordon egyik legjelentősebb versenyfellépése a 2016-os teljes szezonos visszavonulása óta. A mezőny azonos specifikációjú IROC-autókkal – például Camarókkal és Firebirdökkel – áll rajthoz, így a technikai különbségek helyett a versenyzői képességek kerülnek előtérbe.

Gordon számára nem ismeretlen az IROC világa: 1995 és 2000 között már versenyzett a sorozatban, és különleges élményként emlékszik vissza rá:

„Egyszerűen hihetetlen, milyen nevekkel versenyzel együtt. Izgalmas futamok, nagy nevek – ennél nem sokkal lehet jobb.”

„Gyerekként ezt látva az ember erre vágyik. Szerencsés voltam, hogy meghívást kaptam, és a saját karrierem részeként ott lehettem az IROC-ban. Minden alkalommal elképesztő érzés volt felsorakozni a rajtrácsra és megkapni a zöld jelzést.”

Legjobb eredményét 1998-ban érte el, amikor Daytona-ban futamot nyert, és összetettben a harmadik helyen végzett.

Nem csak ő lesz az egyetlen induló, aki már visszavonult a NASCAR-ból. Olyan ismert pilóták állnak rajthoz, mint Kurt Busch, Bobby Labonte, Mark Martin, Ken Schrader és Bill Elliott.

A rendezvény április 9. és 11. között zajlik a Charlotte Motor Speedway közelében található privát létesítményben.

A szervezők szerint ez az egyik legerősebb mezőny az utóbbi évek IROC-jellegű eseményei közül, ahol az azonos autók garantálják a kiegyenlített versenyt.

Bár Gordon már nem versenyez teljes szezonokban, továbbra is szorosan kötődik a NASCAR-hoz. A Hendrick Motorsports alelnökeként dolgozik, emellett televíziós szakértőként is feltűnt. Egy hét múlva pedig ismét a volán mögé ül, amit rengeteg rajongó figyelemmel fog kísérni.