Räikkönen átgázolt a mezőnyön, míg a magyar Hamilton bajnok lett!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 27.
Robin Räikkönen
Fotó: facebook.com/RotaxMaxCH

Olaszországbanm Sarnóban rendezték a Rotax Max Challenge Grand Finalst, amely eseményen a különböző nemzeti Rotax Max gokartbajnokságok győztesei, legjobbjai mérték össze erejüket. Az egyes korcsoportokban, kategóriákban, akik megnyerték a Grand Finalst, gokart világbajnoknak nevezhetik magukat.

Mi most két kategóriát szeretnék kiemelni.

Micro kategóriában, 2007 Forma-1-es világbajnokának, Kimi Räikkönennek fia, Robin Räikkönen is rajthoz állt, a svájci bajnokság győzteseként.

Robin fantasztikus versenyt teljesített, hiszen a 22. helyről rajtolva a 8. helyen intették le a döntőben. Azonban utána még kiosztottak pár büntetést, így Robin Räikkönen végül az 5. helyen végzett az első Grand Finalsén.

A másik izgalmas kategória az E20 Sernior kategóra, amelyben a magyar színekben versenyző Armand Hamilton lett bajnok, a brit bajnokság képviseletében.

Az RMC Hungary így számolt be erről:

„Hihetetlen izgalmak után, a döntő futamban egy pillanatra a negyedik helyre csúszva, Armand Hamilton fantasztikus versenyzéssel hódította el a Rotax gokart világbajnoki címet az E20 géposztályban! „

„Ezzel Kancsár Ferenc 2015-ös és 2016-os, DD2 kategóriában elért sikere után ismét világbajnokot ünnepelhetünk a Rotax gokart világbajnoki sorozat 25 éves történetében.”

Gratulálunk!